Jump to content

ODRICANJE NASLJEDSTVA


icarrrr

Preporučene objave

Poštovani.

situacija je ovakva.

Otac mi je, nažalost, umro 2003. godine. Tada sam imao 5 godina, a sestra 6. mjeseci.  Tada je pokrenuta ostavinska rasprava, majka, sestra i ja smo nasljedili dugove, svaki po 1/3.

Pošto smo sestra i ja tada bili maloljetni, nismo se mogli odreći nasljedstva, a mama u bilo kojem smislu riječi, nije pravno potkovana pa nije znala da se nasljeduju i dugovi. Ništa osim dugova i motocikla tata nije imao na svome imenu tako da smo samo to i naslijedili.

Pošto smo danas i ja i sestra punoljetni, oboje blokirani, "solidarni ovrsenici", zanima nas je li se moguće ikako odreći svega toga, nasljedstva u bilo kojem smislu. Nikada do sad nismo imali likvidan racun, otvoren, kako god... u smislu da se sva dugovanja "prebace" na mamu.

hvala i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne, navedeno nije moguće. Ali u tim ovršnim postupcima svo troje možete ulagati žalbe u kojima se pozivate na čl. 139. st. 3. Zakona o nasljeđivanju, a temeljem kojega tražite hitne obustave ovršnih postupaka.

U redu hvala vam lijepa. Može molim vas info o tome kome se žaliti? da li je to općinski sud koji je i vodio ostavinsku raspravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, icarrrr je napisao:

Može molim vas info o tome kome se žaliti?

Žalba se šalje sudu koji Vam trenutno vodi ovršni spis, a pozivate se na poslovni broj tog spisa.

prije 10 minuta, icarrrr je napisao:

da li je to općinski sud koji je i vodio ostavinsku raspravu?

Trebao bi biti, ali to nije uvijek nužno tako, odnosno može biti u pitanju i neki drugi Općinski sud npr. ako ste promijenili mjesto prebivališta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija