Jump to content

Dug po kartici


Mimi01

Preporučene objave

Lijep pozdrav, ja sam nova u ovome i iskreno ne znam nista, ne znam od kuda početi. Naime suprug ima dug po kartici, oko 16000 tisuća kuna. Mi to sve ne mozemo odjednom platiti, zvali smo ih više puta za dogovor ali oni su rekli da ako ne platimo sve ide na agenciju. E sada, mene zanima dali agencije nude dogovor ili se ide odmah na ovrhu? S time da suprug ima administrativnu zabranu radi kredita, znači 1/4 mu je kredit. Mene zanima ako ode na finu kojim redoslijedom to ide? Mogu li dirati npr moj račun, auto, kuću ili slično za njegov dug? Napominjem da nismo u braku, u izvanbračnoj smo zajednici 

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Mimi01 je promijenio naziv u Dug po dinersu

Treba ovo provjeriti, jer o tome ovisi prednost namirenja. Ako se kredit namiruje preko zapljene koja se vrši po pristanku dužnika tj. Ispravi koju je suprug potpisao temeljem čl. 202. OZ, tada će taj kredit i dalje imati prednost u namirenju bez obzira na Zahtjev za izravnu naplatu koji bi mogao biti dostavljen FINA-i na provedbu za ovaj dug po kartici.

prije 34 minuta, Mimi01 je napisao:

Mogu li dirati npr moj račun, auto, kuću ili slično za njegov dug?

Ako je dug sam na njegovo ime tada predmet ovrhe mogu biti njegove pokretnine i njegov auto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Dug po kartici
prije 21 minuta, Borbena7 je napisao:

Treba ovo provjeriti, jer o tome ovisi prednost namirenja. Ako se kredit namiruje preko zapljene koja se vrši po pristanku dužnika tj. Ispravi koju je suprug potpisao temeljem čl. 202. OZ, tada će taj kredit i dalje imati prednost u namirenju bez obzira na Zahtjev za izravnu naplatu koji bi mogao biti dostavljen FINA-i na provedbu za ovaj dug po kartici.

Ako je dug sam na njegovo ime tada predmet ovrhe mogu biti njegove pokretnine i njegov auto.

A sto će onda uzeti ako on nema nista na sebi a kredit bude prioritet po administrativnoj zabrani? Napominjem da cemo mi taj dug platiti i zelimo dogovor ali za sada čekamo kojoj ćemo agenciji dopasti. Zapravo onda ne vidim svrhu da salju na finu ako moraju čekati, kredit po administrativnoj zabrani je jos 8 godina. Jel ispravno agenciji reći da ima administrativnu zabranu i da preko fine zapravo nema smisla? 

prije 27 minuta, Borbena7 je napisao:

Treba ovo provjeriti, jer o tome ovisi prednost namirenja. Ako se kredit namiruje preko zapljene koja se vrši po pristanku dužnika tj. Ispravi koju je suprug potpisao temeljem čl. 202. OZ, tada će taj kredit i dalje imati prednost u namirenju bez obzira na Zahtjev za izravnu naplatu koji bi mogao biti dostavljen FINA-i na provedbu za ovaj dug po kartici.

Ako je dug sam na njegovo ime tada predmet ovrhe mogu biti njegove pokretnine i njegov auto.

Dug je na njego ime, uplasila sam se jer smo mi u biti bili u braku prije 10 g pa smo se razišli. Prezime mi je njegovo ostalo. Malo je zbrkano kod nas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Mimi01 je napisao:

A sto će onda uzeti ako on nema nista na sebi a kredit bude prioritet po administrativnoj zabrani?

Pitanje je, da li će krediti imati prioritet, bojim se da neće. To su rijetki slučajevi. Trebate to provjeriti sa poslodavcom. Ako bude prioritet, onda mogu čekati u redu za naplatu.

prije 3 minuta, Mimi01 je napisao:

Zapravo onda ne vidim svrhu

Svrha je zauzimanje reda u naplati.

prije 3 minuta, Mimi01 je napisao:

Jel ispravno agenciji reći da ima administrativnu zabranu i da preko fine zapravo nema smisla? 

Možete, ali oni će to sami provjeriti. Ako bude tako, onda mogu predložiti ovrhu na pokretninama na adresi koju već ovrhovoditelj predloži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Pitanje je, da li će krediti imati prioritet, bojim se da neće. To su rijetki slučajevi. Trebate to provjeriti sa poslodavcom. Ako bude prioritet, onda mogu čekati u redu za naplatu.

Svrha je zauzimanje reda u naplati.

Možete, ali oni će to sami provjeriti. Ako bude tako, onda mogu predložiti ovrhu na pokretninama na adresi koju već ovrhovoditelj predloži.

I nema tu nekih stvari za uzeti iskreno, samo osnovne stvari za život, mi da se time nebi mogli namiriti. Mi ćemo se pokušati sa njima nagoditi, nadam se da taj proces ovrhe ne ide bas tako brzo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 53 minuta, Borbena7 je napisao:

Pitanje je, da li će krediti imati prioritet, bojim se da neće. To su rijetki slučajevi. Trebate to provjeriti sa poslodavcom. Ako bude prioritet, onda mogu čekati u redu za naplatu.

Svrha je zauzimanje reda u naplati.

Možete, ali oni će to sami provjeriti. Ako bude tako, onda mogu predložiti ovrhu na pokretninama na adresi koju već ovrhovoditelj predloži.

Imate li informaciju koliko se često radi ovrha na adresi? Koje stvari mogu uzet? Nekako mi logičnije da postignemo dogovor, ipak je to novac a ovo stvari od kojih oni bas i nemaju koristi 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 40 minuta, Mimi01 je napisao:

Imate li informaciju koliko se često radi ovrha na adresi?

Radi se kada se nema drugih sredstava, ali ako postignete nekakav sporazum o obročnoj otplati, tada nemate brige.

prije 41 minuta, Mimi01 je napisao:

Koje stvari mogu uzet?

Sve što nije izuzeto po čl. 135. OZ.

prije 41 minuta, Mimi01 je napisao:

Nekako mi logičnije da postignemo dogovor, ipak je to novac a ovo stvari od kojih oni bas i nemaju koristi 

Ovrhovoditelj ne dobiva stvari već se iste prodaju na dražbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, wrritteer je napisao:

Ne vidim odgovor. A vjerujem i mnogi drugi.

Za pokretača teme:

Ako imate administrativnu zabranu na plaći za kredit, svi ostali idu na čekanje, nitko ne može upasti na red prije kredita.

To je i problem, jer gdje će se naplatiti onda ako ne pristanu na dogovor koji mi želimo postići. Ne zelimo blokadu računa jer onda ode sve kvragu, imamo vise kredita. Ne zelim ni da mi dolaze plijeniti stvari, zelimo se dogovoriti i platiti to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, wrritteer je napisao:

Za pokretača teme:

Ako imate administrativnu zabranu na plaći za kredit, svi ostali idu na čekanje, nitko ne može upasti na red prije kredita.

Ovo tvrdite napamet, jer je od početka teme nejasno na temelju kakve isprave se provodi prisilna naplata preko plaće. I sama pokretačica teme kaže da ni sam ne zna o kakvoj je točno ispravi riječ. "Administrativna zabrana" kao pravni pojam ne postoji, radi se o žargonskom nazivu za sve i svašta, a najčešće za trajne naloge i slične izjave koji apsolutno nemaju nikakvo svojstvo ovršne isprave. Kada pokretačica tema utvrdi da se prisilna naplate kredita preko plaće provodi na temelju Isprave koja je napravljena sukladno čl. 202. OZ, tek tada se može reći da je ovaj Vaš odgovor točan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Mimi01 je napisao:

To je i problem, jer gdje će se naplatiti onda ako ne pristanu na dogovor koji mi želimo postići. Ne zelimo blokadu računa jer onda ode sve kvragu, imamo vise kredita. Ne zelim ni da mi dolaze plijeniti stvari, zelimo se dogovoriti i platiti to

Pregovarajte. Vole umanjiti dug ako se ide na jednokratnu otplatu. Isto tako možete dogovoriti i otplatu na rate a da vas ne blokiraju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo tvrdite napamet, jer je od početka teme nejasno na temelju kakve isprave se provodi prisilna naplata preko plaće. I sama pokretačica teme kaže da ni sam ne zna o kakvoj je točno ispravi riječ. "Administrativna zabrana" kao pravni pojam ne postoji, radi se o žargonskom nazivu za sve i svašta, a najčešće za trajne naloge i slične izjave koji apsolutno nemaju nikakvo svojstvo ovršne isprave. Kada pokretačica tema utvrdi da se prisilna naplate kredita preko plaće provodi na temelju Isprave koja je napravljena sukladno čl. 202. OZ, tek tada se može reći da je ovaj Vaš odgovor točan.

Je. Sigurno si je banka dozvolila aljkavost i nije se osigurala da bude prva u redu naplate na plaći. Pa nije to RTV pretplata da će ići trajnim nalogom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, wrritteer je napisao:

Pregovarajte. Vole umanjiti dug ako se ide na jednokratnu otplatu. Isto tako možete dogovoriti i otplatu na rate a da vas ne blokiraju.

 

Za jednokratnu uplatu nemamo novaca jer da imam platila bih direkt na karticu, nadam se da ce pristati na ovo drugo. Dug je skroz novi, tek ga sada zele dati agenciji. Oni se ne zele dogovoriti oko otplate 

prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

U tom slučaju Vam ide u prilog da banka ustupi dug Agenciji za naplatu potraživanja, jer su one voljne za pregovor.

Nadam se da su sve agencije uglavnom iste, da ćemo moći pregovarati. Dug ce tek sada ići na agenciju, tako su nam rekli. Koliko vremena treba da se oni jave otprilike? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, wrritteer je napisao:

Je. Sigurno si je banka dozvolila aljkavost i nije se osigurala da bude prva u redu naplate na plaći. Pa nije to RTV pretplata da će ići trajnim nalogom...

Uopće ne razumijete da se banka nije morala osiguravati, ako je čovjek redovni platiša. A Izjave po čl. 202. OZ u pravilu aktiviraju kada korisnik kredita prestane sa redovnom uplatom, tada posežu za ovom ovršnom ispravom po čl. 202. OZ, a koja kao takva služi za slučaj osiguranja, ako prestanu redovne uplate. Tako da ovdje treba provjeriti na temelju čega se provodi naplata.

prije 13 minuta, Mimi01 je napisao:

Za jednokratnu uplatu nemamo novaca jer da imam platila bih direkt na karticu, nadam se da ce pristati na ovo drugo.

Naravno da nemate, jer u protivnom ne bi bili u ovoj situaciji.

prije 13 minuta, Mimi01 je napisao:

Nadam se da su sve agencije uglavnom iste, da ćemo moći pregovarati.

Jesu, sve su spremne za pregovore. Ponudite im konkretan plan otplate i pridržavajte ga se, te ne bi trebalo biti problema. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Uopće ne razumijete da se banka nije morala osiguravati, ako je čovjek redovni platiša. A Izjave po čl. 202. OZ aktiviraju kada korisnik kredita prestane sa redovnom uplatom, tada posežu za ovom ovršnom ispravom po čl. 202. OZ, a koja kao takva služi za slučaj osiguranja, ako prestanu redovne uplate.

Naravno da nemate, jer u protivnom ne bi bili u ovoj situaciji.

Jesu, sve su spremne za pregovore. Ponudite im konkretan plan otplate i pridržavajte ga se, te ne bi trebalo biti problema. 

Ja stvarno ne znam sta je on potpisao ali rekao mi je da je tako morao jer mu nebi dali kredit. Banci uplaćuje direktno poslodavac. Kredit je na 10 godina, sada ga plaćamo drugu godinu, dosta je velika rata, 1900kn

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Mimi01 je napisao:

Ja stvarno ne znam sta je on potpisao ali rekao mi je da je tako morao jer mu nebi dali kredit.

On je sigurno potpisao Izjavu po čl. 202. OZ, ali je pitanje, da li se temeljem nje i provodi naplata.

prije 2 minuta, Mimi01 je napisao:

Banci uplaćuje direktno poslodavac.

Da, to je uvijek tako bez obzira na vrstu isprave. Zovnete poslodavca i pitate ga, da li on postupa po potvrđenoj javnobilježničkoj Izjavi o zapljeni po pristanku dužnika ili na temelju čega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

On je sigurno potpisao Izjavu po čl. 202. OZ, ali je pitanje, da li se temeljem nje i provodi naplata.

Da, to je uvijek tako bez obzira na vrstu isprave. Zovnete poslodavca i pitate ga, da li on postupa po potvrđenoj javnobilježničkoj Izjavi o zapljeni po pristanku dužnika ili na temelju čega?

Bilo kako bilo mi bi zeljeli izbjeći ovrhu, samim tim će nam povući i druge stvari na ovrhu a mi to nebi. Problem je sada u tih 16000 tisuća kuna za dug na kartici. Koja bi bila realna ponuda agenciji, na koliko bi rata dali to? Na neka 2,3 puta mi ne možemo. Nadam se da ce nas obavijestiti ako zele blokirati račun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

On je sigurno potpisao Izjavu po čl. 202. OZ, ali je pitanje, da li se temeljem nje i provodi naplata.

Da, to je uvijek tako bez obzira na vrstu isprave. Zovnete poslodavca i pitate ga, da li on postupa po potvrđenoj javnobilježničkoj Izjavi o zapljeni po pristanku dužnika ili na temelju čega?

Nego temeljem čega?

Bespotrebno komplicirate , od početka je jasno da ako se kredit susteže po "administrativnoj zabrani" koja ne postoji u ovršnom zakonu već postoji  javno ovjerovljena izjava o zapljeni po pristanku dužnik ( što je za vas izgleda vrlo bitno ). Uglavnom, jedna te ista stvar.
Banke to rade godinama, ima učinak ovršne isprave, putem nje se naplaćuje od prve rate kredita i ne mora se kasniti ili ne plaćati da bi se ustega provodila putem te zabrane kao što vi tvrdite. To nije osiguranje kredita već dozvola u zapljeni primanja koja ima prednosni red koji se regulira datumom dolaska kod poslodavca ( u slučaju da ih ima više ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, wrritteer je napisao:

Nego temeljem čega?

Obične izjave radnika da mu se sa plaće isplaćuje kredit, trajnim nalogom...

prije 11 minuta, wrritteer je napisao:

Bespotrebno komplicirate

Hvala na komplimentu! Iako samo smatram da dajem odgovor na temelju utvrđenih činjenica bez lupanja na pamet. A daljinu komunikaciju na temu možemo na PP, jer ovdje na forumu nije mjesto za to. 

prije 14 minuta, wrritteer je napisao:

od početka je jasno da ako se kredit susteže po "administrativnoj zabrani" koja ne postoji u ovršnom zakonu već postoji  javno ovjerovljena izjava o zapljeni po pristanku dužnik ( što je za vas izgleda vrlo bitno ). Uglavnom, jedna te ista stvar.

Administrativna zabrana je žargonski naziv za razne vrste isprava/izjava/dopisa, a koje nemaju svojstvo ovršne isprave. Pa naravno da je bitno, je li u pitanju ovršna isprava ili ne. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To cu jos provjeriti sa suprugom, nek vidi papire. Meni je trenutno cilj da ovih 16000 tisuća ne ode na ovrhu jer samim time povlači na ovrhu i druge stvari. Nadam se da cemo sa agencijom postići neki realan dogovor. Isto tako se nadam ako za par dana preuzme agencija neće tako brzo do ovrhe(ukoliko do nje dođe) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, wrritteer je napisao:

Banke to rade godinama, ima učinak ovršne isprave, putem nje se naplaćuje od prve rate kredita i ne mora se kasniti ili ne plaćati da bi se ustega provodila putem te zabrane kao što vi tvrdite. To nije osiguranje kredita već dozvola u zapljeni primanja koja ima prednosni red koji se regulira datumom dolaska kod poslodavca ( u slučaju da ih ima više ).

Vezano za poslovanje banaka i netočnost ove Vaše tvrdnje prilažem Vam link za sličan upit, ali drugog korisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Saravili je napisao:

O kojoj je kartici riječ?

Kreditnoj.

p. s. molio bih one koji se misle petljat u temu da pročitaju dobro sve od početka pa daju svoje mišljenje a ne ustvrditi nešto linkajući upravo ono što Borbena7 pokušava utvrditi od početka za odgovor hoće li kredit ostati u redu naplate ili ne. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 51 minuta, Mimi01 je napisao:

To cu jos provjeriti sa suprugom, nek vidi papire.

Svakako. Bitno je, tko je i što dostavio poslodavcu na provedbu.

prije 52 minuta, Mimi01 je napisao:

Meni je trenutno cilj da ovih 16000 tisuća ne ode na ovrhu jer samim time povlači na ovrhu i druge stvari.

Ukoliko zaprimite prijedlog za ovrhu, i tada imate prostora za pregovaranje i predlaganje zastoja postupka radi sporazumne otplate dug. Do ovakvog zastoja dolazi posredovanjem suda, i nije ga pretjerano teško ishoditi, a pogotovo kod visine duga kao što je Vaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno ako sve ode na finu tako nam je svejedno ko je prvi, upravo to zelim izbjeći, zelim dogovoriti otplatu. Jer ako ode na finu onaj drugi ce morat cekat, a ako se to njima ne da, pravit ce nam probleme. Uglavnom nadam se najboljem i dogovoru sa agencijom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Mimi01 je napisao:

Iskreno ako sve ode na finu tako nam je svejedno ko je prvi, upravo to zelim izbjeći, zelim dogovoriti otplatu.

Daleko je ovo od FINA-e. Svašta se tu još može poduzeti da bi se prolongirao njihov pokušaj prisilne naplate na bilo kojem predmetu i sredstvu ovrhe, pa tako i na novčanim sredstvima preko FINA-e.

Ukoliko rata bi mogli otplatiti ovaj dug?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Borbena7 je napisao:

Daleko je ovo od FINA-e. Svašta se tu još može poduzeti da bi se prolongirao njihov pokušaj prisilne naplate na bilo kojem predmetu i sredstvu ovrhe, pa tako i na novčanim sredstvima preko FINA-e.

Ukoliko rata bi mogli otplatiti ovaj dug?

Upravo to i pokušavam, saznati sto sve mozemo učiniti. Samo mi smo totalni laici za te stvari. Sa obzirom da ima već kredit a imam ga i ja nekih 1000 kn maximalno mjesečno bi mogli dati. Jel to realno sa obzirom na dug Ako se ne dogovorimo i dobijemo prijedlog za ovrhu, trebao mi sudu predat za odgodu u svrhu dogovora? Ili pak da trazim odvjetnika jer se mi ne razumijemo u to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, Borbena7 je napisao:

Vezano za poslovanje banaka i netočnost ove Vaše tvrdnje prilažem Vam link za sličan upit, ali drugog korisnika.

Kakve to veze ima sa ovom temom?

Neke banke traže "administrativnu zabranu" a neke ne..poslovna odluka banke.

Isto tako mogu i ja vama dati link na stranice par banaka gdje u uvjetima za dobivanje kredita piše upravo to što sam rekao?

Potrebno?

Ovdje je na početku teme rečeno da se radi o "administrativnoj zabrani".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Mimi01 je napisao:

Ako se ne dogovorimo i dobijemo prijedlog za ovrhu, trebao mi sudu predat za odgodu u svrhu dogovora?

U slučaju zaprimanja prijedloga za ovrhu, napišite i dostavite podnesak javnom bilježniku koji Vam je i dostavio ovaj prijedlog. U podnesku predložite sporazumni zastoj postupka, radi pokušaj mirnog rješavanja spora, a sve sukladno čl. 186. g. Zakona o parničnom postupku, a koji se temeljem čl. 21. st. 1. Ovršnog zakon primjenjuje u ovršnom postupku. Javni bilježnik po zaprimljenom podnesku mora cijeli spis poslati na odluku nadležnom Općinskom sud, a sve to traje, i to po nekoliko mjeseci. Nakon toga kada sud uzme u rad ovaj Vaš spis (a i to može trajati nekoliko mjeseci), jednostavno predložite zastoj postupka radi dogovora sa ovrhovoditeljem o obročnoj otplati duga. Vi taj dug možete i u međuvremenu dok traje spor na sudu otplaćivati. Jedino trebate paziti da ovaj zastoj postupka po odluci suda može trajati maksimalno 60 dana, plus 120 dana, a što se u praksi može razvući i na duže vremensko razdoblje tj. minimalno na 7. mjeseci, pa na dalje. Mišljenja sam prema navedenom, da bi Vam ovo razdoblje bilo sasvim dovoljno za sporazumnu otplatu dugu i izbjegavanje prisilne naplate u ovršnom postupku, a što za posljedicu ima cijeli niz komplikacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, Borbena7 je napisao:

U slučaju zaprimanja prijedloga za ovrhu, napišite i dostavite podnesak javnom bilježniku koji Vam je i dostavio ovaj prijedlog. U podnesku predložite sporazumni zastoj postupka, radi pokušaj mirnog rješavanja spora, a sve sukladno čl. 186. g. Zakona o parničnom postupku, a koji se temeljem čl. 21. st. 1. Ovršnog zakon primjenjuje u ovršnom postupku. Javni bilježnik po zaprimljenom podnesku mora cijeli spis poslati na odluku nadležnom Općinskom sud, a sve to traje, i to po nekoliko mjeseci. Nakon toga kada sud uzme u rad ovaj Vaš spis (a i to može trajati nekoliko mjeseci), jednostavno predložite zastoj postupka radi dogovora sa ovrhovoditeljem o obročnoj otplati duga. Vi taj dug možete i u međuvremenu dok traje spor na sudu otplaćivati. Jedino trebate paziti da ovaj zastoj postupka po odluci suda može trajati maksimalno 60 dana, plus 120 dana, a što se u praksi može razvući i na duže vremensko razdoblje tj. minimalno na 7. mjeseci, pa na dalje. Mišljenja sam prema navedenom, da bi Vam ovo razdoblje bilo sasvim dovoljno za sporazumnu otplatu dugu i izbjegavanje prisilne naplate u ovršnom postupku, a što za posljedicu ima cijeli niz komplikacija.

Hvala na savjetima, nadam se da cemo mi laici to znat sve sloziti da taj dopis liči na nešto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , wrritteer je napisao:

Ovdje je na početku teme rečeno da se radi o "administrativnoj zabrani".

Poštovani, mislim da je vrijeme da i vi malo stanete na loptu.

Na početku je isto tako upitano koji je redoslijed naplate ako dug po kartici ode na FINA-u. Da bi se dao odgovor na isto bitno je utvrditi o kakovoj se ispravi radi, izjavi potpisanoj prema čl.202 ili "obični" trajni nalog. Prva je ovršna isprava i ostaje na redu naplate dok druga nije te će je ovrha po kreditnoj kartici preskočiti u redoslijedu naplate, a oboje su kolokvijalno "administrativna zabrana". Kako sam osobno imao nekoliko kredita s potpisanim (samo) trajnim nalogom, jasno mi je o čemu Borbena govori i zašto je to i upitala na početku, a sve u vezi točnog odgovora i bez posljedica po korisnika jer ako je ta "administrativna zabrana" trajni nalog a za pretpostaviti je da je jer korisnica navodi da ne želi biti blokirana i sasvim je logičan odgovor da kredit neće imati prioritet, te što je najgore u tome slučaju, nakon ovrhe po kreditnoj kartici koja će doći do prvenstva naplate lako je moguće ukidanje trajnog naloga od strane banke za kredit pa i pokretanje osiguranja iz ugovora o kreditu prisilnom naplatom cijelog preostalog dijela kredita. Ako je htjenje točno odgovoriti po vama kompliciranje, bojim se da vam je to u najmanju ruku neprimjereno prema onome tko se trudi pomoći korisniku. Molio bih vas da se od toga ubuduće suzdržite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Spitfire je napisao:

Poštovani, mislim da je vrijeme da i vi malo stanete na loptu.

Na početku je isto tako upitano koji je redoslijed naplate ako dug po kartici ode na FINA-u. Da bi se dao odgovor na isto bitno je utvrditi o kakovoj se ispravi radi, izjavi potpisanoj prema čl.202 ili "obični" trajni nalog. Prva je ovršna isprava i ostaje na redu naplate dok druga nije te će je ovrha po kreditnoj kartici preskočiti u redoslijedu naplate, a oboje su kolokvijalno "administrativna zabrana". Kako sam osobno imao nekoliko kredita s potpisanim (samo) trajnim nalogom, jasno mi je o čemu Borbena govori i zašto je to i upitala na početku, a sve u vezi točnog odgovora. Ako je htjenje točno odgovoriti po vama kompliciranje, bojim se da vam je to u najmanju ruku neprimjereno prema onome tko se trudi pomoći korisniku. Molio bih vas da se od toga ubuduće suzdržite.

Nema problema. Odoh ja , ionako je forum privatiziran , daleko od onoga što je bio prijašnjih godina.
Čim se nekome ukaže na netočnu tvrdnju odmah krenu inbox poruke da ja vrijeđam.
Adio.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mda, ili je privatiziran, ili u službi plavima, ili u službi crvenima, ili u službi pravosudnom lobiju, ili službi odvjetničkom lobiju, ili u službi JB lobiju, ili previše dobro pomažemo korisnicima pa nam prije navedeni istu tu besplatnu pomoć spočitavaju, ili smo u službi osobno Sorosu i ostaloj belosvetskoj bandi, a moguće i posebnom ministarstvu za istraživanje ruda i gubljenje vremena.

Poštovani Writer, uopće nije problem uključiti se u temu i pokušati pomoći korisnicima konstruktivnim savjetima međutim, ući u raspravu s nekim tko također pokušava pomoći korisniku a očigledno se razumije u ono što piše, nazvati pokušaj davanja što točnijeg odgovora kompliciranjem je kao što rekoh u najmanju ruku neprimjereno prema toj osobi. Jer, nismo privatizirani, samo smo poodavno prevazišli odgovore tipa "meni se čini da bi to moglo biti ovako ili onako", a sve na dobrobit korisnika. Ako vam je to problem shvatiti što da vam drugo kažem osim, adio.   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire locked this forumu
Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija