Jump to content

Žalba e-mailom


Grabarić Imbra

Preporučene objave

Velika je mogućnost da ju neće prihvatiti, jer žalbu na prvostupanjsku presudu pišete u 4 primjerka,
žalite se drugostupanjskom, preko prvostupanjskog.
Mora doći u pisarnicu prvostupanjskog, tu se stavi pečat i oni 2 primjerka šalju na drugostupanjski sud.
To što nigdje ne piše da je zabranjeno, ne znači da je dozvoljeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , frenki zg je napisao:

Velika je mogućnost da ju neće prihvatiti, jer žalbu na prvostupanjsku presudu pišete u 4 primjerka,
žalite se drugostupanjskom, preko prvostupanjskog.
Mora doći u pisarnicu prvostupanjskog, tu se stavi pečat i oni 2 primjerka šalju na drugostupanjski sud.
To što nigdje ne piše da je zabranjeno, ne znači da je dozvoljeno.

Ne, ne, moj upit je za upravni postupak, tj. žalbu na upravno rješenje.

prije 32 minuta, mutavi je napisao:

Može. 

Regulirano člankom 75. Zakona o općem upravnom postupku. 

Rekao bih da se taj članak odnosi na elektroničku komunikaciju samo u slučajevima korištenja elektroničkog potpisa. A ova žalba je poslana i zaprimljena običnim e-mailom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Grabarić Imbra je napisao:

A ova žalba je poslana i zaprimljena običnim e-mailom.

Ako je u roku podnesena, napisana, odnosno posla mailom, mišljenja sam ukoliko bi došlo do upravnog spora, da bi Upravni sud vratio postupak na ponovno rješavanje, vođen svim načelima Zakona o općem upravnom postupku te uvjetima za predaju podnesaka.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam jesam li u pravu, ali na osnovu sljedećeg sam došao do zaključka. 

Evo,iz ZUP-a:

Čl. 71. st. 1) Podnescima u postupku smatraju se zahtjevi, prijedlozi, ispunjeni obrasci, prijave, molbe, žalbe, predstavke, prigovori, obavijesti, priopćenja te drugi podnesci kojima se stranke obraćaju javnopravnim tijelima u vezi s određenom upravnom stvari.

Čl. 110. st. 1) Žalba se predaje prvostupanjskom tijelu na način propisan za predaju podnesaka.

Čl. 71. st. 3) Podnesci se javnopravnom tijelu mogu predati neposredno u pisanom obliku, poslati poštom, dostaviti u obliku elektroničke isprave izrađene sukladno zakonu ili usmeno izjaviti na zapisnik.

 

Prema ovome čini mi se da je sve jasno i da bi se žalba poslana i zaprimljena e-mailom mogla odbaciti jer e-mail nije jedna od mogućnosti za predaju žalbe (elektronička isprava je nešto drugo). Ali, ono što piše mutavi, ne može tako, jer bi rješenje o odbacivanju palo na drugostupanjskom odlučivanju ili na sudu ako bi se stranka žalila. Nego, potrebno je stranku pozvati da uredi takvu žalbu.

S druge strane ne mogu zamisliti da bi sud tako postupio kad bi zaprimio neku žalbu e-mailom (možda sam u krivu, ne znam kako sudovi rade).

Iako se radi o različitim zakonima zakon bi trebao biti zakon, pa sam zato tako napisao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija