Jump to content

Traktor bez papira


Ivan7777

Preporučene objave

Dobar dan..imam pitanje..kome se obratit ili pitat u vezi sljedeceg..ovako imam traktor koji je kupljen 1989 ursus 904b traktor je kupljen.nov otac koji je pokojni kupio je taj traktor ,otac je umro a traktor nikad nije bio registriran..te nije bio u ostavninskoj..zanima me kako da ja sada registriram traktor.dali je moguce kako s tim racunom i otpremnicom ili nekako drugacije?? Hvala

Znaci ja imam samo racun i otpremnicu od tog traktora i nista vise..s tim da pokojni otac nikad nije registrirao taj traktor..traktor je ubiti sada niciji..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 16. 08. 2021. at 13:44, Ivan7777 je napisao:

traktor je ubiti sada niciji..

Specifićnost stjecanja vlasništva nasljeđivanjem je u tome što do prelaza ostavine na nasljednike dolazi u trenutku smrti ostavitelja, tako da citirano ne stoji, međutim da bi se navedeno utvrdilo je nužno provesti ostavinski postupak i ishoditi rješenje o nasljeđivanju, što ste vi i učinili ali niste naveli konkretno vozilo, glede čega je nužno ishoditi dopunsko rješenje, na način da pred nadležnim sudom inicirate postupak radi naknadno pronađene imovine, pa tek nakon toga ići u postupak eventualne registracije vozila. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
Dana 19. 08. 2021. u 22:59, Matrix je napisao:

Specifićnost stjecanja vlasništva nasljeđivanjem je u tome što do prelaza ostavine na nasljednike dolazi u trenutku smrti ostavitelja, tako da citirano ne stoji, međutim da bi se navedeno utvrdilo je nužno provesti ostavinski postupak i ishoditi rješenje o nasljeđivanju, što ste vi i učinili ali niste naveli konkretno vozilo, glede čega je nužno ishoditi dopunsko rješenje, na način da pred nadležnim sudom inicirate postupak radi naknadno pronađene imovine, pa tek nakon toga ići u postupak eventualne registracije vozila. 

Matrix, priključio bi se temi. Bila je ostavinska gdje smo upitani za dokumente za navedeni traktor, međutim nitko nema dokumente nakon smrti ženinog oca. traktor neregitiran, bez ugovora ikakvih. Kako to razdjeliti tj novac kad se proda, tj da ne ispadne ga može prodati samo jedna osoba od 4 nasljednika i da za to ništa ne odgovara. Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija