Jump to content

Prekoračenje brzine


Okvir

Preporučene objave

Poštovani,

Danas ujutro na izlasku iz Karlovca prema moru gdje su oni bukobrani ograničenje brzine 80 km/h, zaustavio me policajac i pokazao laser gdje piše 113 km/h. Kaže kazna 2000 kn, ako platim odmah 1000 kn. 

Jel se od te brzine skida 10%?

U koju kategoriju spada ta cesta, naseljeno ili ne naseljeno mjesto, pitam zato jer ne znam jel mi dobro napisao kaznu?

Hvala svima i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 113 ide tolerancija 10% što znači da je brzina 101.7 km/h, a to je prekoračenje od 21.7 km/h

Ne znam sad točno ali mislim da je ta lokacija već izvan naseljenog mjesta...

2000 kn ide na prekoračenja od 30-50 van naselja, što kod vas nije slučaj.

Kazna za vaš prekršaj, pod uvjetom da je lokacija izvan naselja, iznosi 500 kn.

Da je unutar naseljenog mjesta, onda je 1000, tako da ovih 2000 kn ne stoji ni u kojem slučaju

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, moje ne znanje me koštalo veće kazne od stvarno počinjene.

Vi ostali pazite se i budite informirani da vam se ne dogodi kao meni.

Pitanje za kraj, kako ja mogu biti siguran da je brzina na laseru zaista moja? On može snimati motoristu koji mu pobjegne i meni prišiti brzinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Na laseru ne smije ostati brzina od prošlog mjerenja jer ju mora vratiti na nulu(resetirati) pred vama ;)naravno večina ljudi to ne zna i zbog toga tako i rade.. a i kod sebe moraju imati važeći atest od mjernog uredžaja..a kad ih pitate za to prave se ludi,nikada nemojte priznat prekršaj koji niste počinili;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko,Zakon o sigurnosti prometa na cestama Članak 23.

Prilikom obavljanja nadzora uređajem bez video-fotozapisa, prekršitelj se obavezno zaustavlja i na uređaju mu se pokazuje izmjerena brzina kretanja. Kada vozač ne plati kaznu na mjestu izvršenja prekršaja, o izmjerenoj brzini kretanja vozila sastavlja se Zapisnik, a izmjerena brzina se, u prisutnosti vozača, na uređaju poništava.


Drot13,ne voze svi isto preko ograničenja,a muljanja znamo čemu služe...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , suba999 je napisao:

ne voze svi isto preko ograničenja

Ne voze, ali policajcu je u pravilu veći problem kojeg prekršitelja odabrati, nego pronaći nekog u prekršaju. Na žalost, vozimo se svakako, doživljavamo aute kao produžetak sebe, daju nam snagu i moć, pa često pretjerujemo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sivko je napisao:

Ok,nije zakon nego pravilnik.Poništim ispred tebe i za par sekundi imam upisanu brzinu koju želim a ti nećeš znat da sam te smuljao (rijetki će znat).

Kakve su to sad bedastoće? Znači izmjeriš meni brzinu,pokažeš mi ju...i onda ju poništiš ispred mene za par sekundi, da bi upisao brzinu koju želiš...da bi me opet smuljao?

Ne briše se brzina radi onog kojeg si zaustavio nego radi onoga koji dolazi poslije...a taj koji dolazi poslije ima brzinomjer ispred sebe i vidi kolika mu je brzina(u većini slučajeva)

zato lijepo piše da se uredjaj mora resetirati da bi bilo fer... :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , drot13 je napisao:

Ne voze, ali policajcu je u pravilu veći problem kojeg prekršitelja odabrati, nego pronaći nekog u prekršaju. Na žalost, vozimo se svakako, doživljavamo aute kao produžetak sebe, daju nam snagu i moć, pa često pretjerujemo...

Dali se može upisivati brzina koja se zeli bez da se prvo ne snimi nekoga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba bit nepošten pa može.Na star laseru imaš tipku za limit (određuje brzinu ispod koje laser ne daje zvučni signal).Ta brzina ostaje na displeja i samo pokažeš vozaču.Rijetki znaju da ispod brzine piše i na kojoj metraži je vozilo detektirano (ako je sve po pravilima).Naravno narod obraća pažnju na to hoće li bit kazne ili neće.Kako bi rekli kuhari "i to je to".Šema isprobana davnih godina na poznaniku da se provjeri da li se razumije u laser (naravno, bez kazne).

Pravi kulturno stane na rub ceste i snima pa kad tko naleti (ako naleti) a ne iskače na cestu kao kakav hajduk, zbog svoje sigurnosti ali i ostalih u prometu.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija