Jump to content

Ostavinska i stanarsko pravo


Lenac

Preporučene objave

Poštovanje!

Nadam se da će mi netko znati odgovoriti na ovo pitanje. Naime interesira me ima li ostavinska rasprava ikakve veze sa stambenim pitanjem u gradskom stanu?

Što se dešava ako se u ostavinskoj raspravi odreknem nasljedstva jer preminula osoba ionako nema ništa osim dugova, gubim li u tom slučaju i pravo na gradski stan ili su to dva odvojena postupka.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Lenac je napisao:

Poštovanje!

Nadam se da će mi netko znati odgovoriti na ovo pitanje. Naime interesira me ima li ostavinska rasprava ikakve veze sa stambenim pitanjem u gradskom stanu?

Što se dešava ako se u ostavinskoj raspravi odreknem nasljedstva jer preminula osoba ionako nema ništa osim dugova, gubim li u tom slučaju i pravo na gradski stan ili su to dva odvojena postupka.

Lp

Jednostavnim rječnikom : Ako Prihvati te nasljedstvo, prihvaćate - sva prava i sve obaveze, i u suprotnom.
Ako se odreknete nasljedstva - odričete se svih prava i obaveza.
Stanarsko pravo je nasljedno, i u ostavinskoj je to u istom postupku.
Znači - ako se odreknete nasljedstva, automatizmom ste se odrekli i prava na nasljedstvo stanarskog prava.
Na vama je da odvažete, dali prihvaćanjem ili odricanjem, financijski šta dobivate ili gubite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija