Jump to content

Postupanje po nalogu nadređene osobe koji je protivan zakonu


pravnica amaterka

Preporučene objave

Lp

Molim za pomoć:

Radim u javnoj sluzbi -ne kao drzavni sluzbenik, nego javni službenik, nisam član sindikata, poslali su mi pismenu uputu za postupanje potpisanu od nadeđene osobe da moram priznati pravo tj. usvojiti zahtjev stranke iako  ta osoba  ne ispunjava zakonske uvjete za priznanje tog  prava?Pritisak od šefa je da se radi o političkom pitanju tj branitelju???

Kako postupiti?

Hvals

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa odgovorite mu na taj pisani zahtjev da možete donijeti samo ono rješenje za koje imate pravno uporište. A ukoliko on smatra da postoji nekakva druga pravna osnova, slobodno neka Vam na nju ukaže, pa ćete rado postupiti po istoj, a do tada da smatrate da ima prostora samo za odluku po zakonu i članku kojega već navedete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Pa odgovorite mu na taj pisani zahtjev da možete donijeti samo ono rješenje za koje imate pravno uporište. A ukoliko on smatra da postoji nekakva druga pravna osnova, slobodno neka Vam na nju ukaže, pa ćete rado postupiti po istoj, a do tada da smatrate da ima prostora samo za odluku po zakonu i članku kojega već navedete.

Odgovorila sam da smatram da uvjeti nisu ispunjeni po zakonu clanak bla bla ...pismeno tj mailom, ali odgovor je bio da samo sto prije postupim po toj uputi jer da sam pokrivena s njom???

prije 10 minuta, Imperator je napisao:

Rješenje:

Osobi XY se priznaje pravo na ....... .

Obrazloženje:

Iako osoba XY ne ispunjava uvjete iz čl. xx zakona ......, a s obzirom da je nadređeni službenik YX pismenom uputom naložio da se osobi XY pravo prizna, riješeno je kao u izreci.

Potpis: ZX

Ne znam da li se smije tako pisati u upravnom aktu na sto se pozvati ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, pravnica amaterka je napisao:

Odgovorila sam da smatram da uvjeti nisu ispunjeni po zakonu clanak bla bla ...pismeno tj mailom, ali odgovor je bio da samo sto prije postupim po toj uputi jer da sam pokrivena s njom???

Osobno da sam na Vašem mjestu postupila bi po zakonu, a ne po uputama. Vaš posao nije da postupate po uputama, a da ne govorimo o uputama koje nemaju zakonskog temelja.

prije 4 minuta, pravnica amaterka je napisao:

Ne znam da li se smije tako pisati u upravnom aktu na sto se pozvati ?

Možete, ali je obrazloženje kontradiktorno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Osobno da sam na Vašem mjestu postupila bi po zakonu, a ne po uputama. Vaš posao nije da postupate po uputama, a da ne govorimo o uputama koje nemaju zakonskog temelja.

Možete, ali je obrazloženje kontradiktorno. 

Slažem se sa Vama

Samo sto ako napravim negativno rjesenje slijedi mi linč

Hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, pravnica amaterka je napisao:

Samo sto ako napravim negativno rjesenje slijedi mi linč

Iskreno, svakako Vam slijedi linč. Ali ako napravite pozitivno rješenje, tada ste svjesno i namjerno postupili protivno zakonu (čak postoje dokazi da ste to i znali) tj. niste zakonski pokriveni za svoje postupanje i to se uvijek može upotrijebiti protiv Vas na bilo koji način i od bilo koje strane. Ukoliko nemate "pozadinu", držite se zakona, pa što bude. I da, ako sada donesete pozitivno rješenje, pitanje je gdje je ovakvim zahtjevima kraj i koliko puta će se to od Vas još tražiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija