Jump to content

Rješenje po žalbi


Luna33

Preporučene objave

Vještačenjem u czss utvrđeno mi je oštećenje 1.stupja po kojem nije ostvareno pravo na novčanu naknadu tuđe pomoći i njege.Izjavljena je žalba ministarstvu i utvrđeno je oštećenje 2.stupnja po kojem se ostvaruje pravo na novčanu naknadu  tuđe njege i pomoći.

Dali se to pravo ostvaruje od datuma novog nalaza i  mišljenja po kojem je rješenje i doneseno ili od dana izjavljene  žalbe ili pak od dana (prvog zahtjeva/zbog kojeg je žalba izjavljena) za tuđu njegu i pomoć?!

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Luna33 je napisao:

Dali se to pravo ostvaruje od datuma novog nalaza i  mišljenja po kojem je rješenje i doneseno ili od dana izjavljene  žalbe ili pak od dana (prvog zahtjeva/zbog kojeg je žalba izjavljena) za tuđu njegu i pomoć?!

Trebalo bi biti od dana podnošenja zahtjeva ili ako je postupak pokrenut po službenoj dužnosti onda od tog dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je žalba, imate pravo od dana podnošenja zahtjeva.  Sumnjam da se po 2 stupnju invalidnosti ima pravo na naknadu za tuđu pomoć i njegu. Isto pravo se ostvaruje 3 stupnjem invalidnosti (TEŽA bolest), a 4 stupnjem, osobna invalidnina (TEŠKA bolest).

Dali ste dobili drugostupanjsko rješenje, po mojem iskustvu trebali biste dobiti novo rješenje prvostupanjskog tijela (CZSS) po napucima drugostupanjskog tijela (MINISTARSTVO) 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, rješenje je po žalbi.

Dobila sam rješenje drugostupanjske komisije i na istom mi piše da po nalazu i mišljenju ostvarujem pravo tuđe pomoći i njege u smanjenim opsegu.Socj.radnica mi je rekla da tim rješenjem ono prvo više ne vrijedi i na moj upit dali pravo na novčanu naknadu imam od dana podnošenja zahtjeva je rekla da ona to ne zna.

uređeno: od Luna33
Nadopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija