Jump to content

uporabna dozvola


emka

Preporučene objave

Poštovani,

Imam pitanje vezano za uporabnu dozvolu za sjenicu ( stoji na 4 drvena stupa) od 11 m2.

U izvodu ZK je stavljena opaska da nema uporabnu , no prema Pravilniku o jednostavnim građevinama čak do (20 m2) stoji kako za to nije potrebna.

Nije mi jasno zašto je stavljena zabilježba . Inače na čestici imam sve legalizirano potpuno, i jedna je kuća prije 68. godine koja ne treba legalizaciju.

Kako i zašto je stavljeno pitanje sam postavila u Odjelu graditeljstva, pretpostavljam da je to njihov djelokrug. Žena koja tamo radi samo je mljela da 

mogu maknuti zabilježbu ako ju legaliziram ??? Tko je tu lud? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Vaš problem bi ste trebali rješiti u katastru, a ne u uredu za graditeljstvo, jer prilikom upisa u katastar, oni zabilježuju da li je za određenu građevinu priložen kakav akt za uporabu. 

Katastar bi se trebao u konkretnom slučaju pozvati na članak Pravilnika te izbrisati negativnu zabilježbu za nadstrešnicu/sjenicu, ukoliko je riječ i nadstrešnici, odnosno sjenici. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija