Jump to content

Stecaj potrosaca


oktameron

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam pitanje za oca koji je dobio rjesenje o otvaranju stecaja potrosaca u kojem se odredjuje razdoblje provjere ponasanja u trajanju od 5 godina. Rjesenje je doneseno 09.01.2019.g.

Danas smo na e gradjanima vidjeli da se jedan od vjerovnika zalio te je sada zupanijski sud donio novo rjesenje koje prilazem.

Buduci da u tom rjesenju stoji da ce u nastavku postupka sud prvog stupnja odrzati novo pripremno rociste na kojem ce se osim plana ponovno ispitati i ocijeniti plan ispunjenja obveza zanima me da li ce doci do prekida provjere ponasanja jer je skoro proslo 3 godine od prvobitnog rjesenja. Odnosno, da li ce nakon novog rocista morati ponovo teci novih 5 godina.

U planu ispunjenja obveza naveden je 100 % otpis obveza, a okolnosti se nisu mijenjale.

Ispricavam se na poduzem postu i zahvaljujem na odgovoru.

Borbena7 mi je do sada uvijek pomogla pa se nadam da ce i ovaj puta 😊

 

20211208_185637.jpg

20211208_185941.jpg

20211208_185727.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , oktameron je napisao:

zanima me da li ce doci do prekida provjere ponasanja jer je skoro proslo 3 godine od prvobitnog rjesenja. Odnosno, da li ce nakon novog rocista morati ponovo teci novih 5 godina.

Nažalost, neće doći do prekida provjere ponašanja, jer ovaj rok od 5. godina nije niti počeo teći. Naime, početak ovog roka će biti tek po pravomoćnosti prvostupanjskog rješenja.

prije 2 sati , oktameron je napisao:

Borbena7 mi je do sada uvijek pomogla pa se nadam da ce i ovaj puta 😊

Lijepo je vidjeti da kao korisnik foruma pamtite nekadašnju komunikaciju 😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 minuta, Borbena7 je napisao:

Nažalost, neće doći do prekida provjere ponašanja, jer ovaj rok od 5. godina nije niti počeo teći. Naime, početak ovog roka će biti tek po pravomoćnosti prvostupanjskog rješenja

Zar je moguce da od sijecnja 2019. g. jos nije pravomocno. U njemu pise da zalba ne odgadja provedbu rjesenja. Da li mozda znate kada uopce to rjesenje postaje pravomocno. Da li mozda postoji neki rok, jer 3 godine su vec prosle.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , oktameron je napisao:

Zar je moguce da od sijecnja 2019. g. jos nije pravomocno

Da, jer nije bilo odlučeno o žalbi, a sada i kada je odlučeno odluka je takva da je prvostupanjsko rješenje ukinutu i da je predmet vraćen na ponovno odlučivanje.

prije 9 sati , oktameron je napisao:

njemu pise da zalba ne odgadja provedbu rjesenja.

Da, ali točka IV. obrazloženja objašnjava od kada teče rok provjere.

prije 9 sati , oktameron je napisao:

Da li mozda znate kada uopce to rjesenje postaje pravomocno.

Ako protekne rok za žalbu, a žalba nije podnesena ili ako je pravodobno podnesena, pa drugostupanjski sud odluči o njoj na način da u cijelosti ili u djelu potvrdi prvostupanjsku odluku.

prije 9 sati , oktameron je napisao:

Da li mozda postoji neki rok, jer 3 godine su vec prosle.

Ne, nema takvog roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 24 minuta, Borbena7 je napisao:

odluka je takva da je prvostupanjsko rješenje ukinutu i da je predmet vraćen na ponovno odlučivanje

Da li mozda iz rjesenja mozete vidjeti sto im to znaci da plan ispunjenja obveza nije potpun. U prvobitnom rjesenju stoji da je plan ispunjenja 100 % otpis iz razloga jer je otac nezaposlen i ne moze raditi jer je onkoloski bolesnik i jedino primanje mu je zmn u iznosu od 860 kn. Pitam iz razloga sto reci na sudu kada dobije poziv, jer u biti stanje se nije mijenjalo (osim zdravstvenog koje je sada jos gore).

Ako moze jos jedno pitanje. Otac za 3 godine puni 65 godina i da li tada kada ode u penziju taj stecaj prestaje? Pretpostavljam da ce mu se odbijati iznos od mirovine, ali ne znam sto nakon proteka 5 godina.

Borbena7 puno hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija