Jump to content

Eos matrix izvansudska ovrha


Ivyx92

Preporučene objave

Poštovani, 

Imam 5 ovrha od Eos matrix-a. S plaće mi se trenutno skida 1/4 za prvu ovrhu, 3/4 sjedaju na zaštićeni račun. Naime, u međuvremenu Eos matrix kao vjerovnik traži od mog poslodavca da uplaćuje 1/4 plaće umjesto na moj nezaštićeni njima na njihov za drugu, treću i petu ovrhu. Napominjem da prva nije naplaćena do kraja. Što da radim sada, te kako da se maknu od firme i nastave uzimati novac s mog računa?

Pozvala sam se na Ovršni Zakon o zaštiti dostojanstva ovršenika. Ne žele čuti ni za mene ni za Zakon. Zapeli su da moj poslodavac direktno plaća njima ovrhe koje nisu prve na redu plaćanja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito se ova ovrha koja se naplaćuje vodi preko FINA-e, a to je ovrha na novčanim sredstvima i oni sada traže ovrhu preko poslodavca, a to je ovrha na plaći i ovdje nije u pitanju isti red za čekanje u naplati.

Znate li kakvu su točno dokumentaciju dostavili poslodavcu, te da li je dostavljena u originalu ili bar u ovjerenoj kopiji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Ivyx92 je napisao:

Dobila sam dokumentaciju na uvid, ovjerene kopije.

Ovakva je podobna za naplatu.

prije 4 minuta, Ivyx92 je napisao:

Te tri ovrhe koje traže naplatu preko poslodavca su u redu čekanja u Fini.

Moraju se odlučiti na kojem će predmetu provesti ovrhu. Tako bar kaže čl. 5. st. 3. Ovršnog zakona.

prije 5 minuta, Ivyx92 je napisao:

Prva ovrha je isto od Eosa i zato me buni zbog čega žele prekinuti prvu ovrhu putem novčanih sredstava da bi dobili drugu, treću i petu ovrhu putem poslodavca? 

Da, bi zauzeli red na plaći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Moraju se odlučiti na kojem će predmetu provesti ovrhu. Tako bar kaže čl. 5. st. 3. Ovršnog zakona.

Znači, ako sam dobro razumjela, mogu mi uzeti Eos Matrix s plaće direktno od poslodavca, a Fina s računa? 

Postoji li mogućnost da to osporim ikako? 

Ima li to ikakve veze jer se nisam očitovala o "Fininom oprostu duga"? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Ivyx92 je napisao:

Znači, ako sam dobro razumjela, mogu mi uzeti Eos Matrix s plaće direktno od poslodavca, a Fina s računa? 

Da, ako bude sredstava na računu, jer zaštićeni dio plaće ide na zaštićeni račun.

prije 5 minuta, Ivyx92 je napisao:

Postoji li mogućnost da to osporim ikako? 

Ne.

prije 5 minuta, Ivyx92 je napisao:

Ima li to ikakve veze jer se nisam očitovala o "Fininom oprostu duga"? 

Ne postoji oprost duga od FINA-e. Moguće je da je u odnosu na Vas pokrenut jednostavni postupak stečaja potrošača i to bez obzira što se niste očitovali, jer se u tom slučaju smatra da pristajete na provedbu ovog postupka. To možete provjeriti pri nadležnom Općinskom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne postoji oprost duga od FINA-e. Moguće je da je u odnosu na Vas pokrenut jednostavni postupak stečaja potrošača i to bez obzira što se niste očitovali, jer se u tom slučaju smatra da pristajete na provedbu ovog postupka. To možete provjeriti pri nadležnom Općinskom sudu.

Postoji li mogućnost da su oni pokrenuli jednostavni postupak stečaja potrošača, jer se nisam izjasnila o istome i da zbog toga Eos matrix traži izvansudsku ovrhu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivyx92 je napisao:

Postoji li mogućnost da su oni pokrenuli jednostavni postupak stečaja potrošača, jer se nisam izjasnila o istome i da zbog toga Eos matrix traži izvansudsku ovrhu? 

Ako ste oslobođeni obveze, onda bi ona po pravomoćnosti sudskog rješenja trebala biti isknjižena na FINA-i iz reda za naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Teško da će Vam netko na ovo moći odgovoriti, jer niste naveli gotovo ništa. Što je oglašeno na oglasnoj ploči, rješenje ili? Kako glasi sadržaj tog pismena? Itd...

Kopirat ću dio bez osobnih podataka... Ja i suprug gledamo u to i ne razumijemo ništa. 

Citiram:

"Zaključuje se jednostavni postupak stečaja nad imovinom XY, te se oslobađa se potrošač XY od preostalih obveza u odnosu na slijedeće vjerovnike... 

Utvrđuje se da je vrijednost imovine potrošača XY, u iznosu od 7.500,00 kn, a navedeni iznos predstavlja vrijednost osobnog automobila XY, marke, tablica.. 

Ukupni zbroj nenaplaćene glavnice gore neizvršenih osnova za plaćanje iznosi 2.844,09 kn. Slijedom toga ispunili su se zakonski uvjeti za provedbu jednostavnog postupka stečaja potrošača, tj. za oslobođenje od plaćanja obveza po gore neizvršenim osnovama čiji je iznos nenaplaćene glavnice 2.844,09 kn, dakle manji od 20.000,00 kn.

Prema odredbi članka 79. g stavak 1. ZSP sud će po službenoj dužnosti donijeti rješenje o otvaranju i zaključenju jednostavnog postupka stečaja potrošača ako utvrdi da je vrijednost imovine potrošača koja bi se mogla unovčiti kao stečajna masa jednaka ili manja od 10.000,00 kuna. 

14. S obzirom na to da su u ovom slučaju ispunjene zakonske pretpostavke za otvaranje jednostavnog postupka stečaja nad imovinom potrošača te da vrijednost imovine ovog potrošača iznosi 7.500,00 kn, dakle manje od 10.000,00 kn, ispunili su se zakonski uvjeti iz odredbe članka 79. g stavak 1. ZSP-a za otvaranje i istovremeno zaključenje jednostavnog stečajnog postupka nad imovinom potrošača,pa je riješeno kao u točkama 1. i 2. izreke ovog rješenja.

15. Odredbom članka 79. g stavak 4. ZSP-a propisano je da će sud u rješenju otvaranju i istovremenom zaključenju jednostavnog stečajnog postupka nad imovinom potrošača osloboditi potrošača od preostalih obveza u odnosu na osnove za plaćanje i u odnosu na vjerovnike iz članka 79. a ZSP-a, pa je primjenom citiraneo dredbe potrošač oslobođen od preostalih obveza u odnosu na vjerovnike i iznose tražbina navedene u točki 3. izreke ovog rješenja."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija