Jump to content

Nasljedno pravo očuh/dijete preminulog


Lion7

Preporučene objave

Poštovani,

Interesira me može li mamin izvanbračni partner, dakle žive skupa bez braka ali čak razmišljaju i o braku naslijediti imovinu nakon što ona umre, tj. dijeliti imovinu sa mnom (njenim djetetom) iako je ona tu imovinu imala već prije zajednice s njim i hoće li dijeliti imovinu koju tek treba naslijediti od oca?

Također zanima me ukoliko stupe u brak hoće li ja morati nakon njene smrti dijeliti s njim svu obiteljsku imovinu?

Hvala

uređeno: od Lion7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 44 minuta, Lion7 je napisao:

naslijediti imovinu nakon što ona umre, tj. dijeliti imovinu sa mnom (njenim djetetom) iako je ona tu imovinu imala već prije zajednice s njim

Da, jer bi bio nasljednik zajedno sa vama. 

 

prije 45 minuta, Lion7 je napisao:

Također zanima me ukoliko stupe u brak hoće li ja morati nakon njene smrti dijeliti s njim svu obiteljsku imovinu?

Več rečeno, da. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Lion7 je napisao:

U slučaju da mama napravi oporuku kojom ostavlja meni sve, može li njen partner to pobiti, tj. imati pravo na nužni dio?

Da, ako će oporukom biti povrijeđeno pravo na njegov nužni dio tj. ako ukupna vrijednost oporučnog raspolaganja bude tolika da onemogući njemu da zbog toga dobije pripadajuću vrijednost svog nužnog dijela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, ako će oporukom biti povrijeđeno pravo na njegov nužni dio tj. ako ukupna vrijednost oporučnog raspolaganja bude tolika da onemogući njemu da zbog toga dobije pripadajuću vrijednost svog nužnog dijela.

prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, ako će oporukom biti povrijeđeno pravo na njegov nužni dio tj. ako ukupna vrijednost oporučnog raspolaganja bude tolika da onemogući njemu da zbog toga dobije pripadajuću vrijednost svog nužnog dijela.

Hvala. Strašno danas svatko može lako doći do nekretnine i pored djece.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija