Jump to content

Kupnja i re organizacija poslovnog prostora


Rudar47

Preporučene objave

Namjeravam kupiti poslovni prostor, koji je trenutno open space sa 1 prostorijom(WC-om).

Namjeravam iz njega napraviti nekoliko ureda koje bi odvojio staklenim zidovima pa me sad zanima dali moram ja ishodovati nekakve dozvole ili pošto se ne radi o zidanim zidovima isto nije potrebno?

Isto tako me zanima koje stvari bi osim urednog vlasnistva još trebao provijeriti prije same kupnje? Građevinska dozvola,uporabna dozvola...?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 16. 01. 2022. at 14:30, Rudar47 je napisao:

uporabna dozvola...?

Da, trebate provjeriti da li je za zgradu izdana Uporabna dozvola ili drugi akt izjednačen s istom te da izvedeno stanje odgovara završnom aktu. Da li je cjelina poslovni prostor koji kupujete, etažirana kao takva i evidentirana u zk. 

Na 16. 01. 2022. at 14:30, Rudar47 je napisao:

Namjeravam iz njega napraviti nekoliko ureda koje bi odvojio staklenim zidovima pa me sad zanima dali moram ja ishodovati nekakve dozvole ili pošto se ne radi o zidanim zidovima isto nije potrebno?

Pogledajte članak 5. stavak 2. Pravilnika o jednostavim i drugim građevinama i radovima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , mutavi je napisao:

Da, trebate provjeriti da li je za zgradu izdana Uporabna dozvola ili drugi akt izjednačen s istom te da izvedeno stanje odgovara završnom aktu. Da li je cjelina poslovni prostor koji kupujete, etažirana kao takva i evidentirana u zk. 

Pogledajte članak 5. stavak 2. Pravilnika o jednostavim i drugim građevinama i radovima. 

Ovo piše u vlastovnici:

Temeljem zapisnika broj Z-xxxxxx prenosi se slijedeći upis: ETAŽA VI - poslovni prostor
u prizemlju sa 72,80 m2.

6.1 Zaprimljeno 28.07.2021.g. pod brojem Z-xxxxx
ZABILJEŽBA, na temelju čl. 174. Zakona o gradnji (NN 153/13, 20/17, 39/19, 125/19), da je za
poslovni prostor u prizemlju (etažu VI) na kčbr. xxxx k.o. xxxx priloženo pravomoćno
Rješenje o izvedenom stanju KLASA: UP/I-xxxxxxx URBROJ: xxxxxxxx
izdano od Upravnog odjela za prostorno uređenje i graditeljstvo od 29. lipnja
2021.

 

Molim vaše cijenjeno mišljenje, jel ovo pozitivna zabilježba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija