Jump to content

Zaštićeni račun


dtr0501

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam blokadu već duže vrijeme i zaštićeni račun.

Danas mi je sjela prva plaća no poslodavac je u potpunosti uplatio na blokirani račun.

Moje pitanje glasi:

kolika je vjerojatno i postoji li da mi se dio izuzet iz ovrhe(a uplaćen na blokirani račun) isplati na zaštićeni.

te kakva je procedura?

Unaprijed zahvaljujem

NAPOMENA poslodavcu je izjava s fine o otvaranju zaštićenog računa dostavljena odmah prilikom zaposlenja!

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Zaštićeni račun
prije 1 sat , dtr0501 je napisao:

Znate li možda kakva je praksa, riješi li se i u kojem roku?

Pravilnika o postupanju sa
 
sreds0656118a-c54a-7cf0-c9d4-1f51d9e81e37?t=1tvima izuzetim od ovrhe”:

 

(9) Radi postupanja sa zaplijenjenim sredstvima koja se odnose na primanja ili naknade izuzete od ovrhe odnosno na kojima je ovrha ograničena sukladno odredbama Ovršnog zakona, ovršenik može Agenciji dostaviti pisani zahtjev kojim traži da Agencija naloži banci prijenos zaplijenjenih novčanih sredstava izuzetih od ovrhe na poseban račun uz Potvrdu uplatitelja o uplati i iznosu novčanih sredstava koja su izuzeta od ovrhe odnosno na kojima je ovrha ograničena. Za iznos prenesenih novčanih sredstava Agencija ažurira podatke u Očevidniku. Agencija će nalog za prijenos zaplijenjenih novčanih sredstava ovršenika koja su izuzeta od ovrhe na poseban račun ovršenika naložiti odgovarajućom elektronički potpisanom porukom A05.

 

(10) Uplatitelj je dužan Potvrdu iz stavka 9. ovoga članka izdati na zahtjev ovršenika, bez odgode.

Ovaj obrazac poslodavac treba ispuniti i ovjeriti te ga poslati u Finu, ili ga Vi predate… Ako Vam novci više nisu na računu, odnosno prebačeni su na račun ovrhovoditelja, možda ćete u banci morati uložiti reklamaciju… Imao sam takav slučaj i uspio sam riješiti i doći do novca, trajalo je tjedan dana cca

https://www.fina.hr/documents/52450/175212/Potvrda+uplatitelja+o+uplati+i+iznosu+sredstava+izuzetih+od+ovrhe_na+kojima+je+ovrha+ogranicena.pdf/0656118a-c54a-7cf0-c9d4-1f51d9e81e37?t=1603360779952

uređeno: od File1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija