Jump to content

Privremeno oduzimanje vozila


yuri.boyka

Preporučene objave

Pozdrav, 

dakle problem je slijedeći, par dana prije Nove godine, sam bio na obavijesnom razgovoru vezano za moje vozilo, prilikom kojeg je isto privremeno oduzeto zbog sumnje u manipulaciju brojem šasije. U međuvremenu su bili vještaci iz Zagreba, te su obavili vještačenje. Obaviješten sam telefonskim pozivom, te još nikakvo službeno očitovanje nisam dobio. U tome telefonskom razgovoru su mi rečene informacije o vozilu koje su u kontri sa saznanjima koje ja imam od ovlaštenog servisa proizvođača.

Također, inspektor mi je pri pozivu rekao da će me zvati da ispunimo odštetni zahtjev, što se još nije dogodilo.

Budući da zaista ne znam šta očekivati, svaki savjet bi mi jako pomogao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, drot13 je napisao:

Morat ćeš otići u postaju i provjeriti što je s vozilom u kojoj je fazi postupak, a kada bude pokrenut neki postupak protiv počinitelja, imat ćeš pravo sudjelovati sa svojim odštetnim zahtjevom.

postoji li neki zakonski okvir u kojem ja trebam dobit službeno očitovanje

i imam li pravo tražit ikakvu naknadu od države, mupa ili nekog trećeg zbog vremena u kojem sam bio bez vozila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je vozilo predmet kaznenog djela, može biti zadržano do okončanja sudskog postupka (pa i godinama) i možeš tužiti državu za naknadu štete jedino ako postupak ne dovede do osuđujuće presude. Ako je osuđujuća, moći ćeš tužiti počinitelja (ako tvoj odštetni zahtjev ne bude riješen tijekom tog postupka).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , drot13 je napisao:

Ako je vozilo predmet kaznenog djela, može biti zadržano do okončanja sudskog postupka (pa i godinama) i možeš tužiti državu za naknadu štete jedino ako postupak ne dovede do osuđujuće presude. Ako je osuđujuća, moći ćeš tužiti počinitelja (ako tvoj odštetni zahtjev ne bude riješen tijekom tog postupka).

 

 

Može li on biti obeštećen ako nije kriv? iz razloga što mu je ta stvar bila oduzeta i nije mu mogao koristiti? ili će sad morati dokazivati da je unajmljivao vozilo ili kupio novo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, 1702 je napisao:

 

Može li on biti obeštećen ako nije kriv? iz razloga što mu je ta stvar bila oduzeta i nije mu mogao koristiti? ili će sad morati dokazivati da je unajmljivao vozilo ili kupio novo?

ja nisam kriv 100%

čak su mi rekli da sam ja u postupku oštećena stranka jer sam kupio vozilo u dobroj vjeri

ali taj dio i mene zanima, imam li pravo na neku naknadu za period što sam bio bez vozila

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što kad nema novaca na računu? tad se ovaj koji je dužan izvuče bez odštete?

 

Kako dokazati iznos? npr oni su njemu oduzeli auto. nije ga imao cca 1 godinu, pa mu ga vrate? kako se računa odšteta, tj iznos. Jer država bude rekla evo dobio si svoj auto natrag. I spominje se umanjena vrijednost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 06. 03. 2022. at 6:42, sivko je napisao:

Ako lopina nema love onda je problem.

Objašnjeno je gore tko daje odštetu,ili lopina ili država.Postoje odvjetnici koji će znat kolika je odšeta.

Pitanje

Imam sličnu situaciju. Predana je tužba za odštetu. Trebam dobiti nešto novaca, koliko bude bude.

Pitanje koliko otprilike traje od predaje tužbe na sudu pa dok se to pokrene. Znači od predaje tužbe pa dok druga strana bude obavještena da je pokrenuta tužba.

Odvjetnik je sastavio tužbu na iznos od oko 90 000 kuna. Imam dokaze i svjedoke. Bitno mi je samo da što prije ta osoba bude obavještena da zna što ju slijedi, a dalje iznos i trajanje spora nisu bitni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 9 mjeseci kasnije...

Update nakon skoro godinu dana,

ročište je održano, nisam bio pozvan jer je netko moju izjavu u spis uveo kao službenu zabilješku umjesto kao izjavu oštećenika. Također, odštetni zahtjev koji sam potpisao nije bio u spisu. Kako je moguće da se takvi propusti dogode? Uspio sam na telefon dobiti sudca koji je ostao iznenađen gore navedenim, te je upravo to što je izjava zavedena pod službenu zabilješku naveo kao razlog zašto ja nisam bio pozvan na ročište. Što se tiče vozila, rekao je da će provjeriti sa DORH-om te ću ga nazvati sutra.

Što se tiče odštete, ja sad moram dizati privatnu tužbu, no tu će mi dosta pomoći presuda koja je pravomoćna (uvjetna kazna zatvora), no pitanje je, hoću li se imati od čega naplatiti jer je okrivljeni imao i previše vremena da sve što ima na sebi prebaci na nekog drugog člana obitelji.

Suma sumarum, unatoč tome što sam dobio dobrog sudca u postupku, sporost i aljkavost našeg sudstva se teško može nadmašiti.

uređeno: od yuri.boyka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 02. 2023. u 0:45, yuri.boyka je napisao:

Update nakon skoro godinu dana,

ročište je održano, nisam bio pozvan jer je netko moju izjavu u spis uveo kao službenu zabilješku umjesto kao izjavu oštećenika. Također, odštetni zahtjev koji sam potpisao nije bio u spisu. Kako je moguće da se takvi propusti dogode? Uspio sam na telefon dobiti sudca koji je ostao iznenađen gore navedenim, te je upravo to što je izjava zavedena pod službenu zabilješku naveo kao razlog zašto ja nisam bio pozvan na ročište. Što se tiče vozila, rekao je da će provjeriti sa DORH-om te ću ga nazvati sutra.

Što se tiče odštete, ja sad moram dizati privatnu tužbu, no tu će mi dosta pomoći presuda koja je pravomoćna (uvjetna kazna zatvora), no pitanje je, hoću li se imati od čega naplatiti jer je okrivljeni imao i previše vremena da sve što ima na sebi prebaci na nekog drugog člana obitelji.

Suma sumarum, unatoč tome što sam dobio dobrog sudca u postupku, sporost i aljkavost našeg sudstva se teško može nadmašiti.

 

Država ti ništa neće dati, a niti priznati pogrešku. To nemaj nade. Jedino što možeš privatno tužiti počinitelja za nastalu štetu. Ako on neće puno zavlačiti tužbu sa cifrom odštete ćeš dobiti za cca 7-8 mjeseci. Dalje moraš privatno sve tražiti da ga se ovrši ako ne bude platio. Nemoj odustati, neku imovinu ima.

Auto i dok ti vrate, smatraj da je uništen.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija