Jump to content

Punomoć


oldje

Preporučene objave

Dobar dan zelim svima.

Naime imam slijedecu situaciju;

Moja je nona umrla pres dva tjedna. Odlucila je svoju kucu i neka zemljista ostavit meni i mome bratu.

No ona ima dvije kceri (nasa mama i nasa teta) koje su zive i koje ce se odreci svega u moju i bratovu korist.

Ja zivim u Irskoj.

Brat zivi u Hrvatskoj.

Ostavinska rasprava je za cca mjesec dana i mene zanima dali mogu dati punomoc svome bratu da sve sto treba potpise umjesto mene na ostavinskoj raspravi, jer ja necu biti u stanju putovati u Hrvatsku radi toga.

Takodjer, ukoliko je to moguce, na koji nacin da mu dam punomoc, dali preko ambasade u Irskoj ili kako?

Hvala svima na pomoci.

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Punomoć
prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne mogu se one odreći u Vašu korist.

Ok u redu, a dali znate mozda ovo sto sam pitao originalno, dali mogu brata opunomocit i gdje se to obavlja?

 

*Mislili smo ja, brat, mama i njena sestra da se na ostavinskoj raspravi mogu predociti ugovori o odricanju nasljedstva u moju i bratovu korist, ovjereni kod javnog biljeznika. Takodjer, uz ta dva ugovora imamo i oporuku pokojne none, napisana je vlastorucno, potpisana i naznacen je datum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija