Jump to content

Kuca se vodi pod vocnjak


Alena123

Preporučene objave

Molim vas mozete mi reci sta treba da uradi moja majka da se kuca koja joj je ostala iza supruga ne vodi kao vocnjak nego da pise kuca.Naime u katastru pise da je vocnjak iako mi nije jasno kako jer kuca je izgradjenja ima gradjevinsku dozvolu ,podignut kredit (vracen je)na hipoteku na kucu di lijepo pise kuca kvadrata toliko i toliko.Kad gledamo katastarski plan iz zraka vidi se zgrada ali i dalje pise vocnjak.Mozete rec sta treba da uradi da se preimenuje to,gdje otici,dali treba placati sta.....????Molim sve korake ako mozete da mi napisete jer majka ne zna otkud krenuti.Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idući korak vam je geodet. Prvo je potrebno vidjeti je li kuća izgrađena u skladu s građevinskom dozvolom. Na sastanak s geodetom ponesite tu građevinsku, on će provjeriti je li sve odrađeno u skladu s dozvolom. Također izvadite odmah i potvrdu da se ne vodi postupak građevinske inspekcije, te mu i to donesite.

Složit će elaborat ukoliko je sve uredu, kuća će biti evidentirana u katastru i gruntovnici pa ćete imati čiste papire. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija