Jump to content

posebna imovina u braku


cc_K

Preporučene objave

Znam da se o ovoj temi vec pisalo, no zamolio bih vas da mi pomognete savjetima konkretno vezanih za moj slucaj.

Imam nekretninu, zemiljiste na kojem bi gradio kucu. To zemiljiste naslijedio sam od svog djeda, no kako nije bilo vlasnistvo 1/1, jednostavnije je bilo (a i jeftinije) da kupim nekretninu od svih uknjizenih na toj zemlji. To sam sredio i kad sam se ozenio cestica je prebacena na mene kao da sam je kupio.

Sad bih zelio da ta cestica bude moje posebno vlasnistvo a ne da se vodi kao bracna stecevina. kakv ugovor napraviti sa suprugom?

Molim savjete ukoliko vam nije tlaka pisati :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste ju kupili prije braka, onda je samo vaša,, posebna imovina. Al to vam onda podrazumijeva da je i kuća koja će poslije biti izgrađena na njoj samo vaša, barem gruntovno. Ne morate ništa posebno pisati, možda bračni ugovor da je to s čim ste ušli u brak - ta nekretnina, samo vaša, samo ne znam kako će se s tim složiti vaša supruga koja će zajedno s vama graditi kuću i, ne daj bože, po razvodu ostati bez ičega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispada da sam je kupio kad sam se ozenio...

A nisam je kupio vec naslijedio, no papirnato je kupljena i znam da je to pravno tak.

Moja supruga zna da nece imati nikakva prava na tu nekretninu, ali nasa djeca uvijek ce imati.

zato se i hocu "ograditi" (RUZNA RIJEC, ALI NE NALAZIM DRUGU) u slucaju da nesto krene nizbrdo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

gala je napisao:

Al to vam onda podrazumijeva da je i kuća koja će poslije biti izgrađena na njoj samo vaša,

 

Pa nebi se to bas podrazumijevalo. Kuca formalno bi mogla dolaziti upisana na samo supruga ali bi spadala pod bracnu stecevinu.

 

E to zelim izbjeci, ne zelim da kuca spada pod bracnu stecevinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslušaj urednicu! Bračni ugovor, jer ionako kad već zna da je to tvoje i kad se s tim slaže sad ne bi bilo problema to učniti. Jedan bračni ug. u kojem se lijepo dogovorite i napiši to stručno(čitaj odvjetnik ili jb) a ne da ti se to poslje izjalovi. Dobro razmišljaš, tko zna što život nosi! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija