Jump to content

Marihuana 2.put


rca

Preporučene objave

Pozdrav,

Prije mjesec dana sam uhvaćen sa 1.2g marihuane te sam uz ostalu dokumentaciju (potvrdu od oduzetom predmetu i vaganju) na kučnu adesu dobio optužni prijedlog na kojem piše da se traži od suda da me kazni sa 5000kn itd.. te poziv na sud.

Krajem 2017. točnije u 12. mjesec sam isto bio uhvaćen sa 1.2g te mi je tada sud izrekao kaznu od 700kn te 200kn sudskih troškova. Prije i poslje toga nisam imao nikakve prekršaje niti sam ikad kazneno procesuiran.

Na vašoj stranici sam u više navrata pročitao da nakon 3 god. od prve kazne nastupa rehabilitacija. E sad mene zanima konkretno što točno reći kada me sudac upita da li ste u prošlosti bili kažnjavani jer me točno tim riječima posljednji put pitao. Da li da kažem: Ne nisam, ili da kažem jesam ali prije skoro 5 godina?

Da li sudac vidi negdje da sam već kažnjen pa zna da sam rehabilitiran ili me nema uopče u evidenciji? (Zanima me čisto da znam da ne bi ispalo na kraju da lažem sudu pa da si stvorim probleme.) 

Drugo pitanje: na optužnom prijedlogu piše da se moli od suda da izvrše uvid u kaznenu evidenciju. da li tu možda piše da sam u prošlosti već prekršajno kažnjen? po mom shvačanju kaznena evidencija bi valjda tebala biti za kaznena djela (koja nemam).

Treće pitanje: na potvrdama o oduzetom predmetu i vaganju piše da sam odbio potpisati. radi se o tome da se sve to zbilo na ulici i policajci su mi je rekli da će oni to odnjeti u postaju i izvagati i da će mi sve doći doma poštom  i da mogu ići s njima u postaju ako baš želim, ali da ne moram , rekli su mi da mi je ionako sve isto išao s njima u postaju ili ne i da će mi sve doći poštom.  Da li će mi sad to "odbio potpisati" utjecati na kaznu? 

Četvrto pitanje: zadnji put me među ostalim pitao gdje radim, iako jednog mog prijatelja koji je nedavno zbog istog tog bio na sudu to nisu pitali nego samo kolika ima primanja. Da li moram na to točno odgovoriti ako me pita? koliko sud takve stvari u praksi provjerava u ovakvim slučajevima? zanima me jer sam zaposlen u javnoj visokoobrazovnoj instituciji pa ne bi htio baš da se pročuje. znam da mi je potvrda o nekažnjavanju čista ali sam iz manjeg grada, ljudi pričaju itd...

I zadnje pitanje ( i oprostite na ovolikoj gnjavaži), da li mogu od suda tražiti da osobno preuzmem rješenje, da mi ne dolazi doma poštom te u slučaju da mogu, gdje i kad i koga to pitam? na glavnoj raspravi? suca? trebam li objašnjavati zašto to tražim?

Hvala vam i oprostite još jednom na trakavici od članka.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, rca je napisao:

E sad mene zanima konkretno što točno reći kada me sudac upita da li ste u prošlosti bili kažnjavani jer me točno tim riječima posljednji put pitao. Da li da kažem: Ne nisam, ili da kažem jesam ali prije skoro 5 godina?

Da li sudac vidi negdje da sam već kažnjen pa zna da sam rehabilitiran ili me nema uopče u evidenciji? (Zanima me čisto da znam da ne bi ispalo na kraju da lažem sudu pa da si stvorim probleme.) 

Kažeš da nisi kažnjavan, staro niti ne spominješ, niti će oni za pitati, niti im se to pokazuje tamo gdje gledaju, a slučajno negdje i vide, ne računa se.

  

prije 1 minutu, rca je napisao:

Drugo pitanje: na optužnom prijedlogu piše da se moli od suda da izvrše uvid u kaznenu evidenciju. da li tu možda piše da sam u prošlosti već prekršajno kažnjen? po mom shvačanju kaznena evidencija bi valjda tebala biti za kaznena djela (koja nemam).

Misli se na njihovu prekršajnu evidenciju, ali nemaš brige, vrijedi prethodno.

  

prije 1 minutu, rca je napisao:

Treće pitanje: na potvrdama o oduzetom predmetu i vaganju piše da sam odbio potpisati. radi se o tome da se sve to zbilo na ulici i policajci su mi je rekli da će oni to odnjeti u postaju i izvagati i da će mi sve doći doma poštom  i da mogu ići s njima u postaju ako baš želim, ali da ne moram , rekli su mi da mi je ionako sve isto išao s njima u postaju ili ne i da će mi sve doći poštom.  Da li će mi sad to "odbio potpisati" utjecati na kaznu? 

Neće. 

  

prije 1 minutu, rca je napisao:

Četvrto pitanje: zadnji put me među ostalim pitao gdje radim, iako jednog mog prijatelja koji je nedavno zbog istog tog bio na sudu to nisu pitali nego samo kolika ima primanja. Da li moram na to točno odgovoriti ako me pita? koliko sud takve stvari u praksi provjerava u ovakvim slučajevima? zanima me jer sam zaposlen u javnoj visokoobrazovnoj instituciji pa ne bi htio baš da se pročuje. znam da mi je potvrda o nekažnjavanju čista ali sam iz manjeg grada, ljudi pričaju itd...

Ne provjeravaju, pitaju čisto radi odmjeravanja novčane kazne (primanja su im bitna).

  

prije 1 minutu, rca je napisao:

I zadnje pitanje ( i oprostite na ovolikoj gnjavaži), da li mogu od suda tražiti da osobno preuzmem rješenje, da mi ne dolazi doma poštom te u slučaju da mogu, gdje i kad i koga to pitam? na glavnoj raspravi? suca? trebam li objašnjavati zašto to tražim?

Možeš tražiti i možeš podići, njima je to još i brže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija