Jump to content

Ostavinska rasprava u Austriji


nenad200

Preporučene objave

Postovani,

Imam veliki problem zbog ostavinske rasprave.

Kako sam napisao ostavinska rasprava se vodi u Austriji gdje se osjecam neravnopravno zbog jezika i tako dalje.

Moj otac je imao 3 braka ja sam iz 1 ima dvoje djece sa Autrijankom koja je prrminula prije oca i 3 supruga koja je ukljucena u ostavinu.

Rasprava se vodi vec 9 mjeseci ,za podjelu imovine sam urgirao preko Hrvatskog konzulata jer me ostali nisu ni prijavili za raspravu.

Ostali su izjavili da ne zele vrsiti procijenu zemljista pa sada jb trazi da ja to napravim a neznam dali je to meni u interesu  .

Dali se moze podjeliti imovina bez procjene mislim na zemlju koje ima.

Ima i kuca koja je darovana mome polubratu koja je zahtijevala i neke obaveze  polubrata prema ocu koje on nije ispostovao ,a jb tvrdi da to nije predmet ostavine a gdje je moj nuzni dio.

Toliko za sada molim Vas da mi sto hitnije date neke smjernice .

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 05. 2022. u 9:47, nenad200 je napisao:

Dali se moze podjeliti imovina bez procjene mislim na zemlju koje ima.

Svatko od Vas postane suvlasnik. Ako sam dobro shvatila, dijeli se između 4ero ljudi, pa svatko postane vlasnik 1/4 svakog zemljišta koje se dijeli. A kasnije upravljati s tim, prodati i slično je nemoguća misija. 

 

Dana 11. 05. 2022. u 9:47, nenad200 je napisao:

Ima i kuca koja je darovana mome polubratu koja je zahtijevala i neke obaveze  polubrata prema ocu koje on nije ispostovao ,a jb tvrdi da to nije predmet ostavine a gdje je moj nuzni dio.

Nužni dio? Kao zakonski nasljednik dobit ćete 1/4 svega što se ostalo iza Vašeg oca. Kad bismo pričali o nužnom dijelu, Vi biste morali dobiti samo 1/8.

Ali, prema hrvatskom zakonu, tom polubratu se ta kuća mora uračunati u njegov nasljedni dio. 

 

 

Najveći je problem što nitko od nas ne zna austrijski zakon o nasljeđivanju tako da Vam je pametnije angažirati odvjetnika tamo koji će Vam to riješiti  jer možda sve napisano se ne primjenjuje tamo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija