Jump to content

Promjena sredstava ovrhe


Maun

Preporučene objave

Radi se o ovrsi nad obrtom (fizička osoba) koji je ostao dužan pravnoj osobi.

Ovrha na računu kod banke, predana JB, pravomoćna, poslana u banku i banka skinula par kuna što je bilo na računu, zavela u očevidnik.

Vlasnik obrta zatvorio isti i zaposlio se u nekoj pravnoj osobi. Potvrda od HZMO.

Da li se sada radi zatjev za promjenom sredstava (zapljena plaće) temeljem te ovrhe ili nešto drugo.

Da li se šalje sudu ili JB. Ja bi Trgovačkom sudu, a Vi?

Hvala svima unaprijed,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK to mi je bilo logično, a da li ovrha ostaje u banci do daljnjeg, pa sudu dam napomenu da je 10 kn naplaćeno i da treba dio skinuti ili kako ide procedura.

Da li sudu pišem samo zahtjev za promjenu ili ovrhu po vj.ispravi. Plaća li se taksa na promjenu? Može li u prilog kopija ovršnog rješenja? Ostao mi je jedan original a drugi je u banci?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne pisete ovrhu na vjerodostojnoj vec na ovrsnoj ispravi buduci vec imate rjesenje javnog biljeznika koje je postalo pravomocno. Da, placa se pristojba i to stoga sto kod suda placate sudsku pristojbu a kod javnog biljeznika ste platili ono sto njima ide u naknadu (ali cula sam da u praksi kod nas ima i drugaijih tumacenja). Sto se tice kopije ili originala, bnisam sigurna... mozda da kopija bude ovjerena da je identicna originalu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali u mom ovršnom rješenju piše da se nalaže banci u kojoj ima račun da nam isplati novac, nisam spomenula ovršenikovog dužnika tj poslodavca jer sam par dana nakon podnošenja ovrhe saznala da je zatvorio obrt i da negdje radi. Nije mi baš jasno da bi mogla sada to rješenje (u kojem se nalaže banci koja vodi račun) poslati poslodavcu da mu ustegne 1/3 plaće. Mislim da bi trebala na sud sa promjenom sredstav ovrhe jer je banka navela da nema novaca i da je do daljnjeg zavedeno u očevidnik, i ja mislim kao Jetti da bi bio nadležan Trgovački sud.

Molim da se uključite u raspravu,

Maun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija