Jump to content

Prilaz parcelii


bema001

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me da li mi je općina dužna osigurati prilaz parceli 1903/8 ?

Situacija je slijedeća:

slika.jpg

Vlasnik sam 3 parcele.

Fizički prilaz prvoj parceli (1903/70) je moguć, međutim parceli odmah desno do nje (1903/8) sa 2 strane parcele nalazi se općinska zemlje, a ostalo je susjedovo..

Molim pojašnjenje kako se na to gleda u smislu prilaza. 

Prijašnji vlasnik dakle definitvno nije imao prilaz(sa 2 strane općinska zemlja, a ostalo susjedi), međutim sada sam ja vlasnik te nove parcele 1903/8 pa me zanima kako se to tumači.

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda Vam je najbolje od općine zatražiti prodaju dijela zemljišta (širine cca 10 do 12 metara od javnog puta) do Vaše parcele 1903/8 radi formiranja građevne čestice za izgradnju nove građevine, formiranje gradilišta. 

Vidite primjer Zahtjeva za prodaju zemljišta za grad Rijeku, isti Vam može poslužiti prilikom Zahtjeva prema općini ili gradu u kojoj/em se nalazi Vaša čestica.

https://gov.rijeka.hr/zahtjevi-i-obrasci/urbanizam-ekologija-i-gospodarenje-zemljistem/zahtjev-za-prodaju-zemljista/239

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 06. 2022. u 9:38, bema001 je napisao:

zanima me da li mi je općina dužna osigurati prilaz parceli 1903/8 ?

Nije, a ovo

Dana 27. 06. 2022. u 12:11, bema001 je napisao:

1903/9 je u mojem vlasništvu.

je vjerovatno razlog iz kojeg će vas odbiti za prodaju dijela svoga zemljišta kada već imate pristup s čestica u vašem vlasništvu a oni bi morali provesti javni natječaj što im tek nije u interesu jer ih to košta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija