Jump to content

Prevara?


grizli

Preporučene objave

Poštovani,  s bratom sam kupio jednu nekretninu ( stan na moru ) I po logici trebali bi oboje biti upisani kao vlasnici tog stana pola pola. Međutim brat tvrdi da mu je referent prilikom upisa u gruntovnicu rekao da ne mogu biti 2 vlasnika, a mene tada nije bilo s njime.

Da ne duljim, mimo mog znanja, upisan je samo on kao vlasnik stana 1/1.

Što sad? 

Stan je naknadno i legalizirao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ivistipe je napisao:

Dali si ti potpisao kupoprodajni ugovor da kupuješ ½ i imaš li  na tom ugovoru ovjereni potpis prodavatelja?

Da , brat i ja smo navedeni  kao kupci. Oboje smo potpisali. A dal izričito piše pola-pola , nisam siguran.

Ne razumijem gdje sam nestao iz ZK , tko me i zašto izbrisao, kako je stan mimo mene legaliziran, i pošto moj brat sad namjerava prodati taj stan, imam li ikakvih prava na žalbu ili bilo kakvog službenog lijeka protiv toga? 

uređeno: od grizli
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušat ću objasniti kako je to ovdje u Zagrebu. Ispuniš formular i predaš na šalteru, zajedno s kupoprodajnim ugovorom i uplatom harača ( bili su nekakvi biljezi svojevremeno, sad je navodno samo keš). Referenta NE vidiš. Hvale se da po najnovijem papire možeš predati i elektronički pa ga onda pogotovo ne vidiš. Odbiju te nakon par mjeseci ili godina. Pišeš prigovor. Eto, tako ide procedura, u slučaju da nešto "ne može biti". Ili odmah uzmeš odvjetnika pa se kasnije ne pitaš da li te možda rođeni brat prevario. Ili su možda njega prevarili na tvoju štetu? Hm.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Davor80 je napisao:

Pokušat ću objasniti kako je to ovdje u Zagrebu. Ispuniš formular i predaš na šalteru, zajedno s kupoprodajnim ugovorom i uplatom harača ( bili su nekakvi biljezi svojevremeno, sad je navodno samo keš). Referenta NE vidiš. Hvale se da po najnovijem papire možeš predati i elektronički pa ga onda pogotovo ne vidiš. Odbiju te nakon par mjeseci ili godina. Pišeš prigovor. Eto, tako ide procedura, u slučaju da nešto "ne može biti". Ili odmah uzmeš odvjetnika pa se kasnije ne pitaš da li te možda rođeni brat prevario. Ili su možda njega prevarili na tvoju štetu? Hm.

Radi se o nekretnini u Zadru. Jedno ljeto brat je bio na godišnjem i eto, prema njegovim riječima, odlučio se upisati u ZK i tamo mu je referent rekao ( prema njemu) da nemogu biti upisana dva vlasnika, i pošto je on jedini bio tamo s osobnom iskaznicom, upisan je 1/1, a ja sam ispario ko duh.

Jedino šta je još na mene, jest godišnji porez za stan i voda.

No, on sad taj stan hoće prodati i našao je kupca.

Mogu li ja nešto napraviti? Pa nije valjda da nemam nikakvih prava i da me samo tako mogu izbrisati? Na kraju krajeva,  i ja sam kupac koji je dao novce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, pitali ste ga i želi zadržati sav novac od prodaje? U tom slučaju odmah uzmite odvjetnika pa nek on rješava problem, jer drugi način ne postoji. Recimo, upis zabilježbe spora u Gruntovnici bi svakako zakomplicirao prodaju, ali sve to košta. Morate platiti da ne biste bili zgaženi. Bili žrtvom korumpiranih službenika u Gruntovnici i/ili rođenog brata. Taj dio problema se rješava kaznenim prijavama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Davor80 je napisao:

Znači, pitali ste ga i želi zadržati sav novac od prodaje? U tom slučaju odmah uzmite odvjetnika pa nek on rješava problem, jer drugi način ne postoji. Recimo, upis zabilježbe spora u Gruntovnici bi svakako zakomplicirao prodaju, ali sve to košta. Morate platiti da ne biste bili zgaženi. Bili žrtvom korumpiranih službenika u Gruntovnici i/ili rođenog brata. Taj dio problema se rješava kaznenim prijavama.

Naravno da želi sav novac, jer kaže u onom bitnom papiru ( vlasnickom listu ) mojeg imena nema ...

U svakom slučaju hvala na odgovoru, vjerojatno sam se u svemu tome nadao da ukoliko i proda, prilikom upisa novog vlasnika, netko će nešto po službenoj dužnosti i vidjeti. Još da spomenem, pošto je ispod nas još jedan vlasnik drugog stana, provodi se etaziranje jer budući kupac još samo to ceka.

Uz zahtjev tj upis etaznog vlasništva prilaze se i kupoprodajni ugovor pa možda neki referent koji zo rješava vidi da nešto ne štima? Po Vašem mišljenju, mogu linse nadati?

Nažalost,  za duge sudske procese nemam financijskih mogućnosti i brat, nažalost,  to zna...

I ako je mene izbrisao, režije su ostale na moje ime. Što se s time događa ako se ostvari ono najgore, prodaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pod hitno odite do gruntovnice gdje je izvršen upis i tražite kao zainteresirana strana na uvid isprave temelju kojih je izvršen upis na brata u cjelosti, to su vam dužni pokazati i u slučaju da je ugovor u zbirci isprave na vas i brata to bi gruntovnica mogla riješiti po službenoj dužnosti. Ako nisu to voljni riješiti na taj način zatražite sami upis svoje polovice i time se stavlja plomba u zk. i na taj način odbijati potencijalnog kupca, taj upis vam vjerojatno bude odbijen, na to još ulažete žalbu koja će se malo dulje rješavati i u međuvremenu brat popusti jer vidi da ne može samo tako muljati pa se možda dogovorite, ali dobivate na vremenu da nađete odvjetnika. Ako stvarno imate uredan i ovjeren ugovor tu nebi trebalo biti nekih problema samo nemojte čekati, sutra ujutro odmah u gruntovnicu, sretno i javite ishod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, ivistipe je napisao:

Pod hitno odite do gruntovnice gdje je izvršen upis i tražite kao zainteresirana strana na uvid isprave temelju kojih je izvršen upis na brata u cjelosti, to su vam dužni pokazati i u slučaju da je ugovor u zbirci isprave na vas i brata to bi gruntovnica mogla riješiti po službenoj dužnosti. Ako nisu to voljni riješiti na taj način zatražite sami upis svoje polovice i time se stavlja plomba u zk. i na taj način odbijati potencijalnog kupca, taj upis vam vjerojatno bude odbijen, na to još ulažete žalbu koja će se malo dulje rješavati i u međuvremenu brat popusti jer vidi da ne može samo tako muljati pa se možda dogovorite, ali dobivate na vremenu da nađete odvjetnika. Ako stvarno imate uredan i ovjeren ugovor tu nebi trebalo biti nekih problema samo nemojte čekati, sutra ujutro odmah u gruntovnicu, sretno i javite ishod.

Puno Vam hvala, naravno da ću javiti ishod ( možda ima jos djelitelja iste sudbine ) 🙂

Lijepi pozdrav 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija