Jump to content

Rješenje o rastavi pravomoćnost


Harriet89

Preporučene objave

Sada već bivši suprug i ja smo prije nekih mjesec i pol primili rješenje o sporazumnoj rastavi braka. Nije bilo žalbi. Koliko još moramo čekati na pravomoćnost presude? Recimo, na egrađani ne piše da je presuda pravomoćna, a nismo dobili nikakvo dodatno rješenje o pravomoćnosti. Da li trebamo mi poduzeti neke korake, negdje nešto prijaviti ili slično? Hvala. 

uređeno: od Harriet89
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušajte nazvati suca i zatražiti pravomoćnost ili pisanim putem požurnicom zatražiti iskazivanje pravomoćnosti. Moguće da se čeka neka povratnica da ste oboje uredno primili rješenje. Ne želim Vas plašiti, ali moja sestra je 6 mjeseci čekala pravomoćnost na sudu u Zagrebu iako se radilo o sporazumnom razvodu i dostava bila uredna, ali sutkinja nikako da izda pravomoćnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 07. 2022. u 15:38, Ina83 je napisao:

ali sutkinja nikako da izda pravomoćnost

Nakon nekoliko požurnica može se uložiti predstavka na rad suca, a koja se šalje predsjedniku suda. Pa ćete dobiti traženo.

Dana 20. 07. 2022. u 6:29, Gerilachr je napisao:

15 dana od potpisanog donešenog od strane poštara

Samo ukoliko nema žalbi, a moguće je i prije ovog roka, ako su se stranke odrekle prava na žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija