Jump to content

Godisnji odmor


Posjetitelj

Preporučene objave

Pozdrav! Molim pomoc. Bila sam zaposlena u jednoj firmi na neodredeno. U cijeloj godini po njima smo imali  pravo samo na 2 tjedna godisnjeg odmora. U 2021. godini koristila sam godisnji odmor u razdoblju 2 tjedna, gdje su mi se ubrajali neradni dani i blagdani.(prakticki sam u cijeloj godini imala samo desetak dana GO). Otkaz sam dala u 5 mj. 2022. g. Godisnji odmor mi nije bio omogucen. Na koliko dana godisnjeg odmora imam pravo buduci da mi je  poslodavac  duzan isplatiti naknadu za neiskoristeni godisnji odmor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 31. 07. 2022. u 17:34, RE12 je napisao:

Pismeno sam uputila poslodavcu s kojim sam ga upozorila na njegovu obvezu, preporuceno s povratnicom. Nazalost, nema odgovora.

Ispravno ste pustupili. Bitno je da imate povratnicu kao dokaz da je Vaše pismeno dostavljeno primatelju.

Kako Borbena piše, ako ne postignete dogovor, nažalost ćete svoja prava morati potraživati sudskim putem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,takodjer imam pitanje vezano za godisnji odmor tj obracun na platnoj listi.Naime,zaposlena sam na puno radno vrijeme ali zbog dijeteta koristim mjeru radi brige i njege dijeteta s poteskocama te radim na pola RV a pola mi isplacuje HZZO.Po kolekt.ugovoru imam pravo na 24 dana GO.sada sam iskoristila 13 dana a na platnoj listi mi je placeno samo 40 sati tj cca 6 dana.Zanima me kako poslodavac to moze ispostovati posto mi mjesecni font sati ne smije preci pola ukupnog fonta?ovako ispada da sam zakinuta...unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija