Jump to content

Ostavinski postupak


Seneka

Preporučene objave

Pozdrav, javljam se jer su mi potrebni pravni savjeti. 

Naime, Kćer mi je preminula u svibnju ove godine kada je imala 26 godina.  Naime uskoro dolazi Ostavinski postupak. Na ostavinski postupak je pozvana i njena „majka“ koja ju je ostavila 2003.godine kada je kćer imala 8 godina, kada sam se s dotičnom i rastao.

Znači sve te godine je kćer živjela sa mnom, sam sam ju od školovao, kupio joj auto, a prošle godine je kupila i kuću preko APN za 30000 eura. Ja sam joj još stavio na njen devizni račun 10000 eura za potrebe rekonstrukcije kuće.

Znači sve će to biti u ostavinskom postupku. I dugovi, 10000 eura mojega novca, te auto koji sam joj ja kupio.

Sad „majka“ nakon 19 godine nebrige o djetetu i neplaćanju alimentacije priča „okolo“ kako će ona uzeti sve što bude mogla.

Dali ona uopće ima prava na išta ? Ja bi preuzeo sve dugove i obveze već samim time da sam u tu kuću uložio već dosta novca. A imam dokaze da sam joj ja kupio auto i stavio svoj novac na kćerin račun. Te sam sam financirao troškove sahrane i izgradnju spomenika.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Seneka je napisao:

Pozdrav, javljam se jer su mi potrebni pravni savjeti. 

Naime, Kćer mi je preminula u svibnju ove godine kada je imala 26 godina.  Naime uskoro dolazi Ostavinski postupak. Na ostavinski postupak je pozvana i njena „majka“ koja ju je ostavila 2003.godine kada je kćer imala 8 godina, kada sam se s dotičnom i rastao.

Znači sve te godine je kćer živjela sa mnom, sam sam ju od školovao, kupio joj auto, a prošle godine je kupila i kuću preko APN za 30000 eura. Ja sam joj još stavio na njen devizni račun 10000 eura za potrebe rekonstrukcije kuće.

Znači sve će to biti u ostavinskom postupku. I dugovi, 10000 eura mojega novca, te auto koji sam joj ja kupio.

Sad „majka“ nakon 19 godine nebrige o djetetu i neplaćanju alimentacije priča „okolo“ kako će ona uzeti sve što bude mogla.

Dali ona uopće ima prava na išta ? Ja bi preuzeo sve dugove i obveze već samim time da sam u tu kuću uložio već dosta novca. A imam dokaze da sam joj ja kupio auto i stavio svoj novac na kćerin račun. Te sam sam financirao troškove sahrane i izgradnju spomenika.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Može pokrenuti parnicu,ali ništa nece postici,apsolutno ništa,osim sto ce joj ostati na kraju su sudski troškovi parnice,i odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija