Jump to content

Pravo na naknadu


mrdjan

Preporučene objave

Radio sam u jednoj firmi 5 god dao otkaz da bi prešao u bolju i imao sam probni rok od 6mj. na kraju se ispostavilo da ipak nemaju toliko posla koliko su očekivali pošto sam bio na kraju 5mj. probnog rada iskoristili su pravo da me šutnu (jer u ugovoru piše da me mogu šutnuti bez opravdanja ako je probni rad u pitanju) tako da smo "sporazumno raskinuli" jer kao bolje zvuči nego da nisam zadovoljio probni rad.
znam da nemam pravo na naknadu jer je sporazumni raskid ali ako bi me frend prijavio kod sebe na 15 dana i onda bude istek ugovora da li imam pravo na naknadu ?

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Prema navedenom formalno bi ispunjavali uvjet prethodnog rada, ali se nameće pitanje, kako bi prijatelj ugovorom regulirao ovaj radni odnos? Ugovorom o radu na određeno radno vrijeme i to na rok od 15 dana?

Pozdrav i hvala na odgovoru

 

da bio bi takav ugovor - ugovor o radu na određeno vrijeme na rok od 15 dana. Negdje sam pročitao da 

"ako mi zadnji radni odnos traje manje od 3 mj. kod jednog poslodavca da se onda gleda razlog prestnka radnog odnosa kod prijašnjeg poslodavca (to bi bilo sporazumni) i onda ne bi imao pravo na naknadu"

 

Ne znam da li je još to uvijek aktualno a na zavodu pravnika ne mogu uloviti da ga to pitam niti znam gdje da to uputim jer ako i pitam nekoga sa hzz-a nisu baš sigurni u odgovor a ne da mi se prijaviti na 15 dana i čitavu tu papirologiju raditi ako na kraju nemam pravo 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , mrdjan je napisao:

Pozdrav i hvala na odgovoru

 

da bio bi takav ugovor - ugovor o radu na određeno vrijeme na rok od 15 dana. Negdje sam pročitao da 

"ako mi zadnji radni odnos traje manje od 3 mj. kod jednog poslodavca da se onda gleda razlog prestnka radnog odnosa kod prijašnjeg poslodavca (to bi bilo sporazumni) i onda ne bi imao pravo na naknadu"

 

Ne znam da li je još to uvijek aktualno a na zavodu pravnika ne mogu uloviti da ga to pitam niti znam gdje da to uputim jer ako i pitam nekoga sa hzz-a nisu baš sigurni u odgovor a ne da mi se prijaviti na 15 dana i čitavu tu papirologiju raditi ako na kraju nemam pravo 

Ovo i meni zvoni kao točno, rad na određeno mora biti najmanje tri mjeseca da bi se računao kao posljednji radni odnos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija