Jump to content

Voznja auta registriranog na firmu


raketa2

Preporučene objave

U našoj firmi na memorandumu pišemo punomoći i zaposlenicima. Kako netko zna je li vozač zaposlenik firme ili ne?

I tekst je na hrvatskom i engleskom jeziku. Punomoć da X Y, OIB xxxxx, može koristiti vozilo ZG xxx bez ograničenja. Otprilike. Potpis direktora, pečat. Nitko do sad nije imao problema. Mene npr. zaustavila policija u Njemačkoj.

uređeno: od NutCoco
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , NutCoco je napisao:

U našoj firmi na memorandumu pišemo punomoći i zaposlenicima. Kako netko zna je li vozač zaposlenik firme ili ne?

I tekst je na hrvatskom i engleskom jeziku. Punomoć da X Y, OIB xxxxx, može koristiti vozilo ZG xxx bez ograničenja. Otprilike. Potpis direktora, pečat. Nitko do sad nije imao problema. Mene npr. zaustavila policija u Njemačkoj.

Moze se pitati ugovor o radu ili tako nesto. Zato me zanima tocno kako je pravilo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko će pitati za ugovor o radu? Policajac kad nekog zaustavi zbog prebrze vožnje? Jer ljudi inače nose ugovor o radu sa sobom pa ga nije problem pokazati.

Mislim da firma ima pravo dati svoje vozilo kome želi na korištenje. Problem koji ja vidim je to što bi se korištenje službenog vozila u privatne svrhe trebalo tretirati kao plaća u naravi te platiti poreze, doprinose i prirez na neto 2,00 kn po kilometru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija