Jump to content

Očevo potpuno skrbništvo


Niki_162

Preporučene objave

Zanima me kako zakon gleda na to da otac preuzme skrbništvo nad djetetom, uz razlog da majka ne radi, nema dana radnog staža (i vjerojatno neće ni imati)? Je li nezaposlenost dovoljan razlog? 

Zasada je zajedničko skrbništvo, viđaju se redovno, alimentacija se plaća uredno, dijete je s majkom. Ili da li je moguć postupak da se i dalje vodi zajedničko skrbništvo ali da dijete živi s nama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je od slučaja do slučaja, ali majčina nezaposlenost nije razlog da dijete bude dodijeljeno da živi s ocem. Čak štoviše, ako otac radi, on može doprinositi za uzdržavanje, a majka ima svo raspoloživo vrijeme da brine o djetetu. Stanje stvari se rijetko mijenja, pogotovo ako se ustalilo stanje da dijete živi s majkom i sudovi nisu skloni tome da naprasno mijenjaju djetetu životne okolnosti, osobito ako je majka podobna majka i u djetetovom je interesu da živi nadalje s majkom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 21. 08. 2022. u 10:25, Niki_162 je napisao:

Zanima me kako zakon gleda na to da otac preuzme skrbništvo nad djetetom, uz razlog da majka ne radi, nema dana radnog staža (i vjerojatno neće ni imati)? Je li nezaposlenost dovoljan razlog? 

Zasada je zajedničko skrbništvo, viđaju se redovno, alimentacija se plaća uredno, dijete je s majkom. Ili da li je moguć postupak da se i dalje vodi zajedničko skrbništvo ali da dijete živi s nama?

skrbništvo ne možete "kupiti" novcem odnosno činjenicom da otac radi, a majka ne (pa makar on imao 40 godina radnog staža, a ona niti jedan dan).

sve ostalo vam je odgovorila kolegica iznad.

"s nama" vam znači kaj? vi ste nova partnerica oca djeteta?

bitno je samo jedno: dobrobit djeteta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 02. 09. 2022. u 15:23, Ancica je napisao:

skrbništvo ne možete "kupiti" novcem odnosno činjenicom da otac radi, a majka ne (pa makar on imao 40 godina radnog staža, a ona niti jedan dan).

sve ostalo vam je odgovorila kolegica iznad.

"s nama" vam znači kaj? vi ste nova partnerica oca djeteta?

bitno je samo jedno: dobrobit djeteta. 

Tko govori o kupovanju skrbništva, možda sam se nespretno izrazila, ali na kraju posta (i u osnovi) pitam je li moguće da dijete dođe živjeti s nama. Da, dobila sam odgovor, i više od toga što nisam pitala. 

Ugodan ostatak dana. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Niki_162 je napisao:

možda sam se nespretno izrazila, ali na kraju posta (i u osnovi) pitam je li moguće da dijete dođe živjeti s nama. 

Ovdje nema nikakve osnove za oduzimanjem skrbništva. Vezano za preseljenje djeteta, ako bi razlog bio ovaj koji ste gore naveli, onda je odgovor negativan.

prije 1 sat , Niki_162 je napisao:

Da, dobila sam odgovor, i više od toga što nisam pitala. 

Odgovor je općenit, jer Vam je pitanje općenito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija