Jump to content

slobodna djelatnost


radas

Preporučene objave

Radim kao vanjski suradnik za nekoliko firmi nešto kao konzalting i posredovanja u prodaji građevinskih proizvoda.

Iz više razloga bi to na neki način legalizirao, ali s obzirom da to nisu neka primanja, malo me je strah otvoriti firmu ili obrt., da me ne oderu!

Može li mi nektko reci da li postoji nesto kao slobodna djelatnost za ovu vrst posla, gdje mi se priznaju i neka ulaganja, a poreze i sl. plaćam prema obimu poslovanja?

I gdje mogu nešto pametno i jednostavno pročitati o tome i o obrtu?

unaprijed hvala!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju potrebno se registrirati i bez obzira da li je to d.O.o. ili obrt priznaju vam se ulaganja. Ako su godišnji primici do 85.000,00 kn ne morate biti obveznik PDV-a. Ako otvorite obrt a nalazite se u radnom odnosu u nekoj tvrtki na kraju godine ćete platiti doprinose na ostvareni dohodak. Ako niste zaposleni onda imate mjesečnu obvezu doprinosa cca 1500,00 kn + troškovi + članarina HOK+porez na tvrtku+mjesečni paušal poreza na dohodak (u prvoj godini poslovanja nema paušala). O još nekim detaljima sam pisala na ovom forumu pa možete pročitati, kako se ne bi ponavljala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija