Jump to content

Prijava prebivališta bračnog druga


Voltinovac

Preporučene objave

Poštovani,
 
Molim Vas informaciju vezanu uz prijavu prebivališta.
 
Stekao sam nasljeđivanjem nekretninu odnosno polovinu kuće (2/4) koja nije etažirana te bih želio suprugu odnosno bračnog druga prijaviti na prebivalište na toj adresi.
Ja imam prebivalište na toj polovini kuće s obzirom da je to moj roditeljski dom i tamo sam i odrastao.
Prije samog nasljeđivanja živjeli smo kao podstanari sa zajedničkim boravištem, dok su nam prebivališta bila na adresama roditelja gdje smo se rodili i odrasli tako da u ovom trenutku imamo različita prebivališta.
 
S obzirom da su preostale 2/4 u suvlasništvu drugih osoba, moje pitanje glasi da li je potrebna njihova suglasnost za prijavu prebivališta na mojoj polovici nekretnine odnosno kuće?
 
Hvala puno...
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Voltinovac je napisao:

S obzirom da su preostale 2/4 u suvlasništvu drugih osoba, moje pitanje glasi da li je potrebna njihova suglasnost za prijavu prebivališta na mojoj polovici nekretnine odnosno kuće?

Ne, nije Vam potrebna ničija suglasnost (bez obzira da li prijavljujete prebivalište ili boravište osobe), a isto vrijedi i za suvlasnike u odnosu na Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 01. 12. 2022. u 10:37, Borbena7 je napisao:

Ne, nije Vam potrebna ničija suglasnost (bez obzira da li prijavljujete prebivalište ili boravište osobe), a isto vrijedi i za suvlasnike u odnosu na Vas.

Da malo podignem temu, zanima me je li ova tvrdnja igdje službeno navedena ili je eventualno bilo nekih promjena u međuvremenu?

Naime imam sličnu situaciju, suvlasnik sam nekretnine (1/3), prijavljen sam u njoj i kada je supruga išla prijaviti prebivalište, nikakvi papiri koji potvrđuju da sam suvlasnik nisu bili dovoljni, nego sam morao i ja doći osobno s njom u PP.

Sada se želi na toj adresi prijaviti i supruga drugog suvlasnika (koji je također prijavljen tamo) i njoj su sad pak rekli da s njom moraju doći SVI suvlasnici. Em mi to nema nikakvog smisla (što da je 20 suvlasnika i da je dio u inozemstvu), em sam zbog prijave svoje supruge prije par mjeseci morao doći samo ja (ni to mi nema smisla, ali ajde).

uređeno: od ime_korisnicko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija