Jump to content

Obavijest poslodavcu o provedbi ovrhe


kkkkkaaaaajjjjj

Preporučene objave

prije 7 sati , kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

da li je vjerovnik ovlašten kontaktirati poslodavca o provedbi ovrhe

Da.

prije 7 sati , kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

zatražiti ovrhu na plaći (iako se provedba već provodi na FINA-i)

Već se naplaćuju preko FINA-e ili samo čeka u redu za naplatu?

prije 7 sati , kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

koja je dokumentacija potrebna za to?

Ovršna isprava u originalu ili ovjerenoj kopiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Da.

Već se naplaćuju preko FINA-e ili samo čeka u redu za naplatu?

Ovršna isprava u originalu ili ovjerenoj kopiji.

Za sada vjerovnik stoji u redu naplate. Sljedeći je na redu pa znači da će na sljedećoj plaći biti isplaćena polovica duga i u 2 mjeseca cijeli dug.

 

Budući da imam više vjerovnika u redoslijedu naplate, da li bi bilo u redu kontaktirati ih sve i obavijestiti ih koji su po redu i kada bi se oni trebali naplatiti (s obzirom na visinu mojih primanja koja su pristojna) da izbjegnem njihovu nervozu i eventualno neke poteze koji su nepovoljniji za mene (ovrhu na nekretninama ili pokretninama ili na plaći)? 

Napominjem da ne osporavam ni jedno potraživanje i da ih namjeravam sva podmiriti. Ako zatražim odgodu ovrhe, mogu malo smiriti gužvu u redoslijedu čekanja na FINI dok se ne raščiste potraživanja koja trenutno otplaćujem? Koji je rok za zatražiti odgodu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Za sada vjerovnik stoji u redu naplate. Sljedeći je na redu pa znači da će na sljedećoj plaći biti isplaćena polovica duga i u 2 mjeseca cijeli dug.

Ovo bi značilo da ima osnovu za tražiti ovrhu na novom predmetu i sredstvu ovrhe.

prije 23 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Budući da imam više vjerovnika u redoslijedu naplate, da li bi bilo u redu kontaktirati ih sve i obavijestiti ih koji su po redu i kada bi se oni trebali naplatiti (s obzirom na visinu mojih primanja koja su pristojna) da izbjegnem njihovu nervozu i eventualno neke poteze koji su nepovoljniji za mene (ovrhu na nekretninama ili pokretninama ili na plaći)? 

Svima njima je na FINA-i lako dostupan ovaj podatak.

prije 24 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Ako zatražim odgodu ovrhe, mogu malo smiriti gužvu u redoslijedu čekanja na FINI dok se ne raščiste potraživanja koja trenutno otplaćujem?

Ne, ne utječe na red čekanja.

prije 24 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Koji je rok za zatražiti odgodu?

Nama takvog roka, osim ako se sporazumno ne dogovorite sa ovrhovoditeljem, a što ne bi bio Vaš slučaj s obzirom da su ovršne isprave već dostavljene FINA-i na provedbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo bi značilo da ima osnovu za tražiti ovrhu na novom predmetu i sredstvu ovrhe.

Svima njima je na FINA-i lako dostupan ovaj podatak.

Ne, ne utječe na red čekanja.

Nama takvog roka, osim ako se sporazumno ne dogovorite sa ovrhovoditeljem, a što ne bi bio Vaš slučaj s obzirom da su ovršne isprave već dostavljene FINA-i na provedbu.

Puno hvala na svim odgovorima. Koji je onda način za izbjeći ovrhu na plaći, ne što mi je to problem nego da ne zna cijela firma za moja privatna dugovanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

Koji je onda način za izbjeći ovrhu na plaći, ne što mi je to problem nego da ne zna cijela firma za moja privatna dugovanja?

Ne možete spriječiti ovrhovoditelja da bira predmet ovrhe. Jedina je opcija podmiriti dugovanje u cijelosti, ali isti postupak naplate ostaje na raspolaganju i drugim ovrhovoditeljima, tako da ne znam koliko to ima smisla, ako je uopće financijski izvedivo s Vaše strane.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 45 minuta, Borbena7 je napisao:

Ne možete spriječiti ovrhovoditelja da bira predmet ovrhe. Jedina je opcija podmiriti dugovanje u cijelosti, ali isti postupak naplate ostaje na raspolaganju i drugim ovrhovoditeljima, tako da ne znam koliko to ima smisla, ako je uopće financijski izvedivo s Vaše strane.

 

Nažalost nije, zato sam i pustila da sve ode na ovrhe i da na taj način riješim sve. Koja je poanta traženja ovrhe na plaći, oni koji to zatraže imaju prednost u odnosu na one vjerovnike koji provode ovrhu preko FINA-e?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, kkkkkaaaaajjjjj je napisao:

To znači da mogu očekivati da će svi vjerovnici zatražiti ovrhu na plaći, zašto bi čekali na FINA-i ako ovako mogu preskočiti red i brže naplatiti svoje potraživanje?

Teško je reći. Nekim ovrhovoditeljima se žuri da se naplate, nekima je to jednostavno praksa u poslovanju, a opet ima i onih kojim je najlakše čekati u redu za naplatu na FINA-i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja bih se nadovezao na ovu temu da ne otvaram novu. 

Naime, danas je kontaktiran moj poslodavac od prije 2 godine, znaci nisam više u radnom odnosu i zadnji put sam bio zaposlen tamo prije otprilike dvije godine. Zanima me kako je moguce da šalju bivšim poslodavcima ovrhe na moje ime. Naravno kontaktirao sam odvjetnički društvo, međutim odgovora nema.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija