Jump to content

Dogradnja/prosirenje zgrade


Mamaja22

Preporučene objave

Poštovani..vlasnik sam stana u prizemlju zgrade koja ima samo 3 stana u zgradi..kao sto sam napisao moj stan je u prizemlju.Vlasnik sam i dvorista od nekuh 28m2 uz sami stan koji mi trenutno sluzi kao dvoriste.

Zanima me dali bi imao pravo taj dio dvorista ozidati i napraviti jos jednu prostoriju..to bi mi bila blagavaona...

Dali je to zakonski izvedivo i dopusteno?

Da napomenem da bi dogradnjom dosao do same međe sa drugom zgradom koja je od moje međe udaljena 3m

Na taj zid koji bi gradio naravno nebi stavio prozore jer znam da to nije dopusteno..pošto bi se priblizio skrou međi  .Zanima me sta bi sve trebao pribaviti od papirologije za pocetak hradnje

 

 

 

 

uređeno: od Mamaja22
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za dogradnju postojeće zgrade, odnosno za proširenje vaše stambene jedinice biti će potrebna u vidu pravnog interesa, suglasnost svih suvlasnika zgrade.

Ostali uvjeti kao što su udaljenost od međe, mogućnost izgradnje, sadržani su u prostornoj planskoj dokumentaciji, a o čemu će vam više reći projektant od kojeg bi ste trebali krenuti, upravo zbog toga da utvrdi, postoji li mogućnost za izdavanje građevinske dozvole za opisani obuhvat zahvata. (mada prema opisanom teško). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija