Jump to content

Rad-student servis ili ug. o djelu?


anonimno

Preporučene objave

Postovani,

zaposlila sam se prije 2 tjedna u jednoj vecoj firmi. Buduci da sam studentica 4.god.znam da ne mogu raditi preko radne knjizice,i rekli su mi da cu radit preko studentskog ugovora dok ne diplomiram. Od kolegica sa faksa sam cula da se kao student moze raditi na ugovor o djelu i da se nakon sto diplomiram svi ovi mjeseci sto sam ih radila na ugovor o djelu racunaju u radni staz. Zanima me da li je to tako i da li je jedina opcija da kao studentica 4.god. radim preko studentskog ugovora?

Unaprijed zahvaljujem :-):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na ugovor o djelu može raditi bilo tko, neovisno da li ste studentica ili ne...

Postoji i opcija da vas i prijave, naravno sa srednjom stručnom spremom, a kad diplomirate, s visokom.

Prihod zarađen temeljem ugovora o djelu opterećuje se plaćanjem obveznih doprinosa.

Ako radite isključivo na ugovor o djelu, porezi i doprinosi se uplaćuju, ali to nema veze sa radnim stažom - u smislu da vam se smanjuje period u kojem ćete ostvariti mirovinu. Staž vam teče isključivo na temelju ugovora o radu.

 

Skuplja verzija za poslodavca je ugovor o djelu.

Ali pošto ste rekli da je velika tvrtka.....ništa nije skupo

 

 

:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija