Jump to content

Podizanje optuznice (vremenski rok)


genessis

Preporučene objave

Pozdrav svima. Naime kako naslov i kaze, radi se o podizanju optuznice. Dobio sam 4.10.22 da je istraga gotova, te da se upisuje u knjigu te da DO  ima rok od 30 dana za podizanje ili odbacivanje iste. Pitam iz razloga jer sam 4.1.23 dobio iz poste dostavnicu na kojoj pise okrivljenik. Nisam bio u mogucnosti podici istu. Pa me zanima da li je moguce da su podigli optutnicu, a da mi jave tek nakon 2 mjeseca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 14. 01. 2023. u 17:52, genessis je napisao:

Pozdrav svima. Naime kako naslov i kaze, radi se o podizanju optuznice. Dobio sam 4.10.22 da je istraga gotova, te da se upisuje u knjigu te da DO  ima rok od 30 dana za podizanje ili odbacivanje iste. Pitam iz razloga jer sam 4.1.23 dobio iz poste dostavnicu na kojoj pise okrivljenik. Nisam bio u mogucnosti podici istu. Pa me zanima da li je moguce da su podigli optutnicu, a da mi jave tek nakon 2 mjeseca?

 jesi probao na Naslovna - gov.hr?
tu se logiraš i sve što se vodi protiv tebe vidiš.


Okrivljenik piše iz pravnog značenja. to što si okrivljen ne znači da si kriv a niti da je podignuta optužnica. Prema datumima 99% je da nisu podignuli optužnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav...evo ovako. Optuznica je odbacena, ali rijesenje mi nisu nikada poslali na kucnu adresu. Danas sam bio na sudu radi drugog slucaja, pa sam s odvjetnikom isao u pisarnicu i dobio rijesenje di se oslobadam svih optuzbi. Sad me zanima koliki je vremenski rok za podizanje odstetnog zahtjeva za vrijeme provedeno u pritvoru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , genessis je napisao:

Pozdrav...evo ovako. Optuznica je odbacena, ali rijesenje mi nisu nikada poslali na kucnu adresu. Danas sam bio na sudu radi drugog slucaja, pa sam s odvjetnikom isao u pisarnicu i dobio rijesenje di se oslobadam svih optuzbi. Sad me zanima koliki je vremenski rok za podizanje odstetnog zahtjeva za vrijeme provedeno u pritvoru?

 

Za što si bio optužen? Možda postoji opcija za tužbu za odštetu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , genessis je napisao:

teske tjelesne ozljede, na kraju se ispostavilo da ja nisam niti malo kriv. Zanima me da li postoji neki odredeni vremenski rok za podnjeti prijavu za novcanu naknadu radi pritvora (2 mjeseca), jer gospoda meni kuci nista nisu slali, tek sam danas samostalno podigao na sudu kad sam bio u vezi drugog predmeta.

nema tu postoji....60 dana sam bio tamo ni kriv ni duzan, a rijesenje mi nisu poslali uopce na kucnu adresu nego sam je danas samostalno podigao i izgubio dobrih pola sata od vrata do vrata da bi dobio informaciju.

 

uređeno: od genessis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , genessis je napisao:

 

 

Nisam mislio na to.
Dakle odšteta za tih 60 dana, to moraš dobiti. Nije pitanje.

Drugo je i druga posebna tužba ako je netko izvan sustava kriv da si bio tamo. npr netko te lažno optužio.

 

Gospoda namjerno odugovlače, tj sve budu napravili da ne dobiješ. Rok ti nije prošao, ne odustaj.

uređeno: od Danate
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Danate je napisao:

 

Nisam mislio na to.
Dakle odšteta za tih 60 dana, to moraš dobiti. Nije pitanje.

Drugo je i druga posebna tužba ako je netko izvan sustava kriv da si bio tamo. npr netko te lažno optužio.

 

Gospoda namjerno odugovlače, tj sve budu napravili da ne dobiješ. Rok ti nije prošao, ne odustaj.

Koliki je vremenski rok?

Inace hvala na dosadasnjim odgovorima 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Rok je odmah pošto moraš podnijet zahtjev za odštetu Ministarstvu pravosuđa pa će ti oni odredit neku cifru s kojom nećeš bit zadovoljan pa onda slijedi parnični postupak za određivanje odštete pa možda i žalba Min pravosuđa pa viši sud itd itd.

postoji vremenski rok sigurno. nije odmah.
Ali procedura je takva. Relano ne nadaj se ničemu. Njima je cilj da ti nedaju ništa, tj posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Danate je napisao:

postoji vremenski rok sigurno. nije odmah.
Ali procedura je takva. Relano ne nadaj se ničemu. Njima je cilj da ti nedaju ništa, tj posao.

Poanta je da je 4.10.22 dosla obavijeat da je istraga gotova I da imaju provo od misec dana polici optuznicu. Kako sam rekao ja nisam doma dovio nikakvo rijesenje nego ga tek prije 3 dana sam podigao, a poslo je ako racunamo tih famoznih misec dana koliko su imali proslo je sve stupa 7 mjeseci, pa zato pitam da rok mozda nije istekao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Danate je napisao:

postoji vremenski rok sigurno. nije odmah.
Ali procedura je takva. Relano ne nadaj se ničemu. Njima je cilj da ti nedaju ništa, tj posao.

Naravno da postoji rok a on je odmah pošto se moraš zahebavat za ministarstvom a poslije sa sudovima.Ako si zaposlen i izgubio zaradu i to ide isto, naravno uz određenu dokumentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , sivko je napisao:

Naravno da postoji rok a on je odmah pošto se moraš zahebavat za ministarstvom a poslije sa sudovima.Ako si zaposlen i izgubio zaradu i to ide isto, naravno uz određenu dokumentaciju.

ukratko ništa ne priznaju i cilj je samo navlačenje. naravno mora se probati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Poštovani,

i ja imam sličnu situaciju, nepravomoćno sam optužen da sam čovjeku nanio teške tjelesne ozljede, iako to nisam napravio. Uložio sam žalbu, zanima me mora li se  DORH očitovati na moju žalbu i postoji li rok u kojem to mora napraviti. Srećom nisam završio u zatvoru, iako prolazim iznimno teško razdoblje u životu. Hvala unaprijed na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija