Jump to content

Osovano podnesena tužba za klevetu?


brett

Preporučene objave

Poštovani,molim vas pomoć oko pravnog pitanja.

Podnesena je tužba za klevetu i tko zna što još zato što je osoba putem facebooka pisala za čovjeka od 40 godina da je narkoman i u afektu zaprijetila pred jednim svjedokom i svojom majkom da će mu spalit kuću.

Tužbu za klevetu/povredu časti itd. (tko zna što) je podnijela majka od osobe kojoj je zapriječeno i koje je klevetana.

Molio bi vas odgovor dali majka uopće ima pravo podnijeti tužbu ako to ne želi učiniti njezin sin kojem je priječeno i koji je klevetan?

Dali majka ima ikakve osnove za prijavu i tužbu?

Kako za prijetnju o paljenju kuće nema svjedoka osim osobe jedne pred kojom je rečena i majke koja ne može svjedočit protiv sina, zar to nije samo rijeć protiv riječi?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Osovano podnesena tužba za klevetu?

Tužba za klevetu je jedna od rijetkih u kaznenom koja je baš 'tužba', odnosno pokreće se privatnom tužbom. Nju može podnijeti samo osoba koja je klevetana i dalje Vas sudski proganjati. Tek ako je ta osoba umrla, postupak mogu nastaviti njegovi nasljednici. 
Također, postoji i vremenski rok u kojem mora pokrenuti postupak.


Za većinu drugih kaznenih djela svatko može podnijeti kaznenu prijavu pa policija dalje radi svoj posao, ovdje njegova majka ne može Vas tužiti, osim ako ne smatra da ste tom izjavom i njoj nanijeli štetu. 
 

Dalje, iz ovog što ste naveli, ne vidim da Vas itko tereti za prijetnje? (Digresija, ako je u pitanju kazneno djelo prijetnje, a ne kleveta - njegova majka je to mogla prijaviti)

I samo još da Vas ispravim - majka može svjedočiti protiv sina, ali ne mora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Bonaparte je napisao:

Tužba za klevetu je jedna od rijetkih u kaznenom koja je baš 'tužba', odnosno pokreće se privatnom tužbom. Nju može podnijeti samo osoba koja je klevetana i dalje Vas sudski proganjati. Tek ako je ta osoba umrla, postupak mogu nastaviti njegovi nasljednici. 
Također, postoji i vremenski rok u kojem mora pokrenuti postupak.


Za većinu drugih kaznenih djela svatko može podnijeti kaznenu prijavu pa policija dalje radi svoj posao, ovdje njegova majka ne može Vas tužiti, osim ako ne smatra da ste tom izjavom i njoj nanijeli štetu. 
 

Dalje, iz ovog što ste naveli, ne vidim da Vas itko tereti za prijetnje? (Digresija, ako je u pitanju kazneno djelo prijetnje, a ne kleveta - njegova majka je to mogla prijaviti)

I samo još da Vas ispravim - majka može svjedočiti protiv sina, ali ne mora. 

Osobi koja tuži nije upućena ni jedna prijetnja ili kleveta,sve prema njenom sinu.Nju muči što se priča da joj je sin narkoman i sada  ide sa nekakvim tužbama,kaže da je predala sve papire,vjerovatno isprintane postove sa facebooka policijskom inspektoru.

Ja ne vidim osnovu da ona tuži jer ju je sramota kad se govori da joj je sin narkoman,dok sin sam neće da tuži ništa,znači on je na poziv da slobodno tuži ako nije istina odbio tužiti!?

Majka se neće mješati niti svjedočit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovome što Vi govorite, majka je predala policiji sve potrebno za klevetu. 

Tu policija ne može ništa. 

 

Ako Vas je njegova majka ipak prijavila za neko drugo kazneno djelo, a ne klevetu (ili uvredu) onda je policija dužna prikupiti dokaze i eventualno na temelju istih protiv Vas pokrenuti postupak. 

Dakle, jako je bitno koje je kazneno djelo u pitanju. 
Obzirom da Vi upirete (a realno za imenovanje nekoga narkomanom ne pada mi sad na pamet drugo kd) na činjenicu da je kleveta u pitanju, onda ste mirni. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Bonaparte je napisao:

Po ovome što Vi govorite, majka je predala policiji sve potrebno za klevetu. 

Tu policija ne može ništa. 

 

Ako Vas je njegova majka ipak prijavila za neko drugo kazneno djelo, a ne klevetu (ili uvredu) onda je policija dužna prikupiti dokaze i eventualno na temelju istih protiv Vas pokrenuti postupak. 

Dakle, jako je bitno koje je kazneno djelo u pitanju. 
Obzirom da Vi upirete (a realno za imenovanje nekoga narkomanom ne pada mi sad na pamet drugo kd) na činjenicu da je kleveta u pitanju, onda ste mirni. 

Da.ja nju nisam ništa klevetao niti joj prijetio,ja sam govorio sve o njenom sinu.Nju je očito sramota svog sina zato što i njeni prijatelji za to sve što sam ja pisao znaju i sada tu šalje neke papire i gluposti policiji a ni jedna prozivka nit prijetnja nikada nije bila upućena njoj.Znači čak i da preda jedinu kaznenu prijavu koju može,da sam rekao da ću zapalit kuću (jer ostalo je sve pod klevetom ne prijetnjama) to nije upućeno uopće njoj nego njenom sinu.Ja ne znam kako majka ima pravo tužakati ljude koji se sukobljavaju sa njenim sinom koji tužit i prijavljivat billo što ne želi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,

imam direktora koji mi je "servirao" otkaz, ali i dalje o meni širi "ružne" i neistinite glasine. Govori da sam krao, već na 2 mjesta nisam dobio posao jer on grozne stvari priča o meni (da ne znam svoj posao, neću pisati sve kojim nazivima me časti, da kradem,... postoje ljudi koji bi mi pismeno to potpisali). Bili smo zbilja dobri. Radili smo zajedno dok nisam vidio gdje to ide kada sam se povukao sa rukovodeće funkcije i zatražio da budem na manje odgovornoj funkciji gdje neću biti direktno u kontaktu s njim. Od tada kreće njegovo širenje klevete i laži o meni. Traje to već godinama. Samo sada to ugrožava moju egzistenciju.

Molim pomoć. Što mogu učiniti? Da li podnijeti tužbu za klevetu? Kako? Što mi je za to potrebno?

Unaprijed hvala na svemu,

lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija