Jump to content

Nakon rijesenja HRVI 20% trajno , pojavljuje se nova bolest


ivan slavonija

Preporučene objave

Pozdrav svim citateljima !

Dragovoljac san Domovinskog rata sa vise od 3 godine borbenog sektora i prije 10 godina sam umirovljen sa 20 % HRVI na osnovu PTSP . 

Prije nekog vremena sam izgubio vid na jednom oku potpuno a na drugom djelomicno . Procitao sam da gubitak jednog oka ( vida ) se boduje sa 50 % .  Zanima me ( pitanje ) da li , ako putem svog lijecnika podnesem zahtjev za vijestacenjem na invalidskoj komisiji , da li ce mi se gubitak oka  uracunat u HRVI bez obzira sto se je gubitak oka desio poslije i sto nema veze sa domovinskim ratom . 

Prema neprovjerenim informacijama , trebao bi se uracunat ( nisam siguran da li je to 100% sigurno ) ako je , kakav bi bio izracun novog HRVI , da li ce mi na mojih 20 % HRVI pridodat tih 50 % za oku pa bi to onda trebalo iznosit 70 % ili ce sve to stavit u jedan kos pa po njihovom izracunat nesto proizvoljno . 

I jos jedno pitanje , kolko sada otprilike traje proces vremenski od podnosenja zahtjeva do prvostupanjske komisije pa do drugostupanjskog rijesenja 

Unaprijed hvala na odgovoru i pozdrav svim citateljima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , bare je napisao:

Mislim da nemozes to spojiti pod hrvi ali pitaj još za mišljenje.i za civilno pitaj.sretno

Hvala na odgovoru . Malo sam nakon vaseg - vasiig odgovora pogledao u pravilnik Ministarstva branitelja i shvatio daje to tako kako ste me savjetovali . Kratko receno netreba se oko toga trudit jer zali Boze izgubljenog vremena . Meni je trebalo povecanje postotka invalidnosti zbog financijske potpore za stambeno zbrinjavanje ( prva nekretnina - zadovoljavam sve uvjete iz natjecaja ) povecanjem postotka invalidnosti povecava se i iznos potpore ali gubitak oka nazalost nije povezan sa Domovinskim ratom . Imacu jos jedno pitanje u vezi HOSa ali to cu otvorit posebnu temu . Jos jednom hvala na odgovorima i pozdrav svima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , ivan slavonija je napisao:

Pozdrav svim citateljima !

Dragovoljac san Domovinskog rata sa vise od 3 godine borbenog sektora i prije 10 godina sam umirovljen sa 20 % HRVI na osnovu PTSP . 

Prije nekog vremena sam izgubio vid na jednom oku potpuno a na drugom djelomicno . Procitao sam da gubitak jednog oka ( vida ) se boduje sa 50 % .  Zanima me ( pitanje ) da li , ako putem svog lijecnika podnesem zahtjev za vijestacenjem na invalidskoj komisiji , da li ce mi se gubitak oka  uracunat u HRVI bez obzira sto se je gubitak oka desio poslije i sto nema veze sa domovinskim ratom . 

Prema neprovjerenim informacijama , trebao bi se uracunat ( nisam siguran da li je to 100% sigurno ) ako je , kakav bi bio izracun novog HRVI , da li ce mi na mojih 20 % HRVI pridodat tih 50 % za oku pa bi to onda trebalo iznosit 70 % ili ce sve to stavit u jedan kos pa po njihovom izracunat nesto proizvoljno . 

I jos jedno pitanje , kolko sada otprilike traje proces vremenski od podnosenja zahtjeva do prvostupanjske komisije pa do drugostupanjskog rijesenja 

Unaprijed hvala na odgovoru i pozdrav svim citateljima 

Ma to vam je nemoguća misija. Danas samo glava prolazi i ništa drugo. Osobno znam neke koji su probali na kicmu. Imali su dokumentaciju iz rata, ali su ih lagano otkantali. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav 

prije 3 sati , bare je napisao:

Šta da ti kažem.sretno.a za stambeno zbrinjavanje.moj slučaj.u međuvremenu se razvio. bivša dobila djecu.troje.otisla u austriju živjeti,udala se.meni bodovi pali na dno.samac 20%hrvi.sta da ja radim.nikad se neću stambeno zbrinuti.masa ih ima više bodova.sta ces

Prijatelju , djeca su ti u austriji . Tuga slavonska . Ja sam u njemackoj ( to se moze skuzit po mojim odgovorima , nema kvacice na slovima , njemacki laptop ) Od 20. 7 91 do 22 8 95 sam bio u ratu , od garde preko HOSa pa zavrsio u gardi . Nikad nisam nista dobio od Hrvatske drzave , Jedan prijatelj me posto zna moj status  me nagovorio da trazim potporu  za stambeno zbrinjavanje , kada sam podnio zahtjev , drugiprijatelj mi je  rekao da probam povecat HRVI zbog gubitk aoka . Preko ovog foruma sam shvatio da nemam sanse da dobijem veci HRVI zbog gubitka oka jer se desio poslije rata . Prijatelju moj ( neznam ti ni pravo ime ) ali znam da si OK , izgleda da svi mi djelimo tuznu sudbinu slavonije . Meni je sad zao sto sam podnijo zahtjev za dodjelu potpore na ministarstvo branitelja , izgleda da sam jeftino prodao svoju casst . Do sada je u preko 22 godine odobreno samo 704 dodjeljene potpore , meni su rekli prijatelji koji poznaju situaciju da sam ja jedan od samo par preostalih u ovoj drzavi koji imaju na to pravo . Meni se cini da su nam Braca uzalud pala 

Pozdrav svima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ivane slavoncu moj, jadno je i bijedno sve ovo skupa žao mi je mladosti što ostaviše živote svoje, politička bagra nas je uspjela razjediniti, nije njiih briga za naše probleme, sve su to pusta obećanja u prazno jer danas ostvariti svoje pravo je mrtvo slovo na papiru, znam sa sigurnošću tko god i kako komentirao da pojedinci, a ima ih popriličan broj danas uživa visoke mirovine a da metka na crti nisu ispalili i još se lagano podsmijavaju u lice zato smatram a to je samo moje mišljenje da onaj tko bio stvarni ratnik je dva metra pod zemljom ili ima mizeriju od svog prava

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija