Jump to content

Mirovinski fond


Zmaaj

Preporučene objave

Pozdrav 

Da li osoba ima pravo raspolaganja sa obveznim mirovinskim fondom. Da li sredstva koja se nalaze na računu može podići i koristiti? 

Naime poslodavac uplaćuje na račun u erste plavi mirovinski fond. Dobila sam uvid u stanje na računu, te me zanima da li ih ja mogu povući i ako mogu koja je procedura? Hvala unaprijed na odgovoru 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odabere se mirovna iz I i II stupa te se iz II stupa može povući 15% od ukupne "ušteđene" svote te se na istu plaća porez od 10%.Kad se povuku sredstva iz ostatka se proračuna kolika bi bila mirovina.

Ako se odluči primat mirovinu iz oba stupa HZMO o tome obavještava REGOS koji opet obavještava Erste fond i oni doma pošalju upit osiguranika kakve isplate želi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo što ovdje osoba misli na to može li te novce dizati s računa i trošiti ih po slobodnoj volji. 

Odgovor je ne može.

Kad budete išli u mirovinu, onda će put biti na tragu ovog što je prethodno napisano..

**

Uvjet za jednokratnu isplatu kod umirovljenja je da svota osnovne mirovine bude veća za 15 posto od najniže mirovine po ZOMO. Ako nije, ni tad nema jednokratne isplate.

Porezna stopa na isplate veće od 3981,68 EUR iznosi 15 %. 

uređeno: od ledena_kisa
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija