Jump to content

Omjeri rat -mir žalba iskustva


yaris1990

Preporučene objave

prije 19 minuta, yaris1990 je napisao:

Suborci i znalci pomoć,vaša iskustva i savjeti su dobro došli,kada dođe riješenje od Hzmo (sad ga pišu) zanima me dali se može izjaviti žalba samo na omjere rat-mir? Do sada nisam imao omjere. Hvala 

Išao si i na opću ? Naravno da se može.samo moraš dobro sastaviti žalbu ( ako pišeš sam ).savjet da potražiš pravnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , yaris1990 je napisao:

Imao sam invalidsku profesionalnu sa preostalom radnom..spo... Prošle godine Hrvi trajno 20% pa predao za omjere i sad kako sam dobio info 1stup 40/60 i opća a revizija se sa omjerima ne slaže i spuštaju 20/80.

 

 

Tako sam i ja , 2013 godine,  isto išao na obnovu postupka. Bio sam u profesionalnoj nesposobnosti za rad,  imao omjer 30% rat 70% ostalo .

Na obnovi postupka odredili mi opću nesposobnost za rad,  odredili i novi omjer 50% rat 50% ostalo. Uz to imam i 30% hrvi status. 

Nisam se žalio. Ali čuo sam iz iskustva drugih , da su žalbe na omjer uglavnom , pucanj u prazno .

Tebi sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, Kompa je napisao:

Tako sam i ja , 2013 godine,  isto išao na obnovu postupka. Bio sam u profesionalnoj nesposobnosti za rad,  imao omjer 30% rat 70% ostalo .

Na obnovi postupka odredili mi opću nesposobnost za rad,  odredili i novi omjer 50% rat 50% ostalo. Uz to imam i 30% hrvi status. 

Nisam se žalio. Ali čuo sam iz iskustva drugih , da su žalbe na omjer uglavnom , pucanj u prazno .

Tebi sretno!

Poštovani Kompa to je bilo prije 10 god. Danas nitko od vještaka ne može donijeti vlastitu prosudbu prema dokumentaciji. Kad mi pravnica za branitelje i djelatnik hzmo prije nego sam pokrenuo sve kažu nećete ništa dobit, šta onda očekivati. Ostaje tužba pa tko dočeka 

uređeno: od Nixon1973
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito da su mjerila različita ili kako kome dođe od vještaka,nedavno su kolegi koji  nije imao niti 1 hospitalizaciju u liječenju dali 20% hrvi a nakon toga omjer 60/40. Ja ništa službeno još nisam dobio ali 1stup dao opću i 40/60 ali revizija se sa omjerima ne slaže nego 20/80. Zato pitam kad dođe riješenje dali se može žalit na omjere 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, yaris1990 je napisao:

Očito da su mjerila različita ili kako kome dođe od vještaka,nedavno su kolegi koji  nije imao niti 1 hospitalizaciju u liječenju dali 20% hrvi a nakon toga omjer 60/40. Ja ništa službeno još nisam dobio ali 1stup dao opću i 40/60 ali revizija se sa omjerima ne slaže nego 20/80. Zato pitam kad dođe riješenje dali se može žalit na omjere 

Kolega Yaris1990 da li mu je to potvrdila revizija MB 60/40 % ?

Vi po dobivanju rješenja imate 15 dan rok na žalbu. Odgovor na tu žalbu se isto dugo čeka, ali za očekivati je da vas opet odbiju. Dalje ide tužba na sud.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, yaris1990 je napisao:

Da da potvrdili revizija ministarstva i onda mu odredili mirovinu s tim da mu nisu dali opću, ali ima dosta staža i dobio 4800 sad uz prošlo uskladenje i veća.prvi put ga za status odbili bio u zg po žalbi i netko zvao gore i kažu mi pogriješili i dobio 20 % a kasnije i omjere

Ne znam kolega ja sve s rezervom uzimam. Poznajem dosta branitelja u postupku,  i svi su dobili omjere prema invalidnosti. Jedino što sam čuo da je par njih dobilo potpunu. Za omjer su svi tužbe pokrenuli. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Nixon slažem se,čuo sam od vještaka ovih novih komisija da su dobili takve naputke,koliki postotak invalidnosti toliki omjer,ali eto očito ima i izuzetaka. Napominjem kolegu dobro poznam i vidio papire i naravno da mu odgovara a s druge strane mu pustili preostalu radnu spo... ko je tu pametan neznam više 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani yaris1990, kolega Nixon1973 je to prilično dobro razjasnio i takva je otprilike situacija danas sa revizijom mb. Otprilike koliki hrvi toliko i omjer u svezi rata, i sam sam imao 50,50 profesionalna bez hrvi maloljetni dragovoljac, sada isto kao i ko tebe 30,70 opća rješenje još čekam vještačen prošle godine u 4 mjesecu i naravno žaliti ću se i vjerojatno tužba jer me ne zanima nečija politika dijeljenja mrvica, tko od nas bude išao prije povodom žalbe da objavimo kako smo prošli kako bi drugima prenijeli naše iskustvo 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2023. prvostupanjsko rješenje 20%

žalba, uvažena, dobio 50% u svezi rata na prvosrupanjskoj:

min. br. ruši na 20%.

 

a 2007. prvostupanjska 80% u svezi rata, 

min. br. ruši na 0%

napisali su da sam bio prekratko u ratu da bi mi ptsp povezali sa njim. imam 1660 dana borbenog sektora. sjp, sve akcije, bez mrljice u karijeri.

žalba, tužba, uzalud. 

ima li netko primjer tužbe za omjer? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, yaris1990 je napisao:

Predsjednik povjerenstva sigurno al ne vjerujem da ministar ima vremena i oko toga 

Pa kako bi vratili sad 10%

Povjerenstva rade kako im je rečeno 

Prije je Jaca uzela, a sad su ovi odlučili od 10 stepenica dat zadnju. 

Moraju uzest da bi nešto kompezirali. Na kraju krajeva rezime je da oni ne daju ništa. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija