Jump to content

Darovinski ugovor


pakulica90

Preporučene objave

Radio bi darovinski ugovor djeci pa me zanima ako u zemljišne knjiznom izvatku ne piše površina, da li ja isto ne moram pisati površinu u darovinskom? I još, kuća se nalazi na zemljištu koje je u zk utišano kao zemljište a ne kao kuća, što onda? To isto zemljište sam u suvlasništvu na istoj cestici sa drugim čovjekom jer je u prošlosti moj djed kupio pola zemljišta od njegovog djeda. Kako da najsigurnije djeci prepišem kucu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 36 minuta, pakulica90 je napisao:

Dakle, biti će vlasnici zemljišta ali ne i kuce?

Suvlasnici zemljišta.

prije 36 minuta, pakulica90 je napisao:

Što moram napraviti da to riješim?

Provesti upis građevine kroz katastar i ZK i to po mogućnosti parcelacijom da se maknete iz suvlasništva zemljišta. Naravno da vam je potrebno da je građevina legalno izgrađena, pa pokušati to preko rješenja o utvrđivanju građevinske čestice. Ili ako je slučajno već evidentirana u katastru, elaboratom uskladiti stanje katastra i ZK, no svakako vam treba angažman ovl. geodetskog ureda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Spitfire je napisao:

Suvlasnici zemljišta.

Provesti upis građevine kroz katastar i ZK i to po mogućnosti parcelacijom da se maknete iz suvlasništva zemljišta. Naravno da vam je potrebno da je građevina legalno izgrađena, pa pokušati to preko rješenja o utvrđivanju građevinske čestice. Ili ako je slučajno već evidentirana u katastru, elaboratom uskladiti stanje katastra i ZK, no svakako vam treba angažman ovl. geodetskog ureda.

Ako im ja odma darujem tu cesticu tako kako je trenutno upisana, dali onda kako se to bude rješavalo oni isto budu vlasnici kuce ili moram novi darovinski?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija