Jump to content

Prometna nesreća pod utjecajem alkohola


zmurkica

Preporučene objave

Na stvari je sljedeći slučaj. Ne ostavljanje dovoljnog razmaka prilikom preticanja biciklista (koji je imao svijetlo na biciklu te prsluk na sebi, znači imao je svu potrebnu opremu), te radi toga udarac autom u biciklista. Biciklist ima težu fizičku ozljedu (bar mi je tako rečeno) to jest vanjski prijelom noge i polomljena rebra. Vozač je vozio pod utjecajem alkohola od 1,9 promila. Od prije kojih godinu dana već oduzimata vozačka radi vožnje pod utjecajem alkohola, stoga se radi o prekršaju ovog tipa drugi put. Za alkohol znam da je kazna od 10 do 20 tisuća kuna ili kazna zatvora do 60 dana te oduzimanje vozačke od minimalno 6 mjeseci. Međutim rečeno je da sljedi i kaznena prijava od strane državnog odvjetništva radi nanošenja teških fizičkih ozljeda, pa me zanima na što se to odnosi to jest u ovom slučaju kakvu bi kaznu mogla nositi ta kaznena prijava. Naravno da uz to postoji i mogućnost privatne tužbe od strane ozljeđenoga međutim isključivo me zanima kakva bi kazna mogla biti očekivana od strane države u kaznenom nalogu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija