Jump to content

Županijski sud potvrdio presudu


Neko02

Preporučene objave

prije 5 sati , Neko02 je napisao:

Sivko,zanima me dali sudac izvrsenja ima mogucnost zamjene kazne radom za opce dobro,dali na županiskog suda potvrdu kazne imam pravo vrhovnom sudu?

Pravomoćna odluka o zatvorskoj kazni ne može se mijenjati od strane sudskih tijela nadležnih za izvršavanje zatvorske kazne, jer se radi o izvršenju pravomoćne presude. Takva odluka eventualno može biti izmijenjena povodom izvanrednog pravnog lijeka od strane nadležnog suda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Beatrice90 je napisao:

Pravomoćna odluka o zatvorskoj kazni ne može se mijenjati od strane sudskih tijela nadležnih za izvršavanje zatvorske kazne, jer se radi o izvršenju pravomoćne presude. Takva odluka eventualno može biti izmijenjena povodom izvanrednog pravnog lijeka od strane nadležnog suda

Beatrice90 dali mi mozete reci koji izvanredni pravni lijek kome se obratiti,ne znam nista...a za odvjetnika nemam novac

Kome da pisem to,dali da se zalim i Vrhovnom sudu ili,sto mi je ciniti...da pokusam bar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Neko02 je napisao:

Sivko,zanima me dali sudac izvrsenja ima mogucnost zamjene kazne radom za opce dobro,dali na županiskog suda potvrdu kazne imam pravo vrhovnom sudu?

Nema,on samo izvršava presudu. 

Ovo za izvanredne pravne lijekove moraju bit ispunjeni određeni uvjeti.Bez odvjetnika to teško da možeš sam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Neko02 je napisao:

Beatrice90 dali mi mozete reci koji izvanredni pravni lijek kome se obratiti,ne znam nista...a za odvjetnika nemam novac

Kome da pisem to,dali da se zalim i Vrhovnom sudu ili,sto mi je ciniti...da pokusam bar

Izvanredni pravni lijek može biti u slučaju da je presuda bila donesena protivno Zakonu. 
Možeš bez odvjetnika u slučaju da je stvarno bilo doneseno protivno zakonu gdje moraš navesti točno što je prekršeno. Onda ta presuda po zahtjevu glavne državne odvjetnice (zamjenika) se šalje vrhovnom sudu koji dalje odlučuje.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , prvo1 je napisao:

Izvanredni pravni lijek može biti u slučaju da je presuda bila donesena protivno Zakonu. 
Možeš bez odvjetnika u slučaju da je stvarno bilo doneseno protivno zakonu gdje moraš navesti točno što je prekršeno. Onda ta presuda po zahtjevu glavne državne odvjetnice (zamjenika) se šalje vrhovnom sudu koji dalje odlučuje.

Hvala svima na odgovorima,uglavnom radi se o iznosu 4000 kn koji ja nisam isplatio prilikom kupovine auta na rate,jer sam naknadno shvatio da mi je uvaljen krs...nebitno sada to svaka skola kosta,,,medutim posto je kazna u trajanju 7 mj zatvora dali ne postoji nijedna mogucnost da se ta kazna zamjeni radom za opce dobro na slobodi...i npr ako obestetim tih 4000 kuna dali tu dolazi do mogucnosti izvanrednog pravnog lijeka s obzirom da sam naknadno to napravio tj.obestetio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jos jedno pitanje u cijelom tom postupku nisam isplatio iznos od 3700 kuna jer sam smatrao da ce sud uzeti u obzir i to da sam kupio auto koji mi je doslovno do puta kuce prokuhao...medutim ako sad nakon potvrde zupanijskog suda platim iznos od 3700 kuna dali je to neka nova cinjenica kojom bih mogao ici u obnovu kaznenog postupka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija