Jump to content

Branitelji - prednost pri zapošljavanju


lucadva

Preporučene objave

Pozdrav svi, hitno je. Branitelj se prijavio na natječaj za posao za koji sam zainteresirana. S obzirom da je 1972 godine rođenja,  interesira me gdje se može provjeriti da li je već iskoristio tu prednost pri zapošljavanju, jer se navodno, ta prednost pri zapošljavanju može iskoristiti samo jedan put. Da li je to točan podatak ? Hvala !  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, lucadva je napisao:

ta prednost pri zapošljavanju može iskoristiti samo jedan put. Da li je to točan podatak

mislim da nigdje nije propisano da ima pravo samo jednom...on jednostavno priloži potvrdu da je branitelj i to je to...

međutim ,obično za prijeme budu neka testiranja,intervjui itd i branitelj ima prednost samo ako imate isti broj bodova....što znači ako ste bolji kandidat od nega Vi ćete biti primljeni

ako se radi o privatnoj firmi,onda se to uopče ne gleda

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , lucadva je napisao:

interesira me gdje se može provjeriti

Vi nigdje, ali poslodavac da i to iz dokumentacije koju je osoba dužna priložiti pozivajući se pravo prednosti pri zapošljavanju.

prije 10 sati , lucadva je napisao:

jer se navodno, ta prednost pri zapošljavanju može iskoristiti samo jedan put.

Ovo nije točno, bar u odnosu na Vaše formulirano pitanje, ali postoje uvjeti kada i kako se može koristiti ovo pravo prednosti pri zapošljavanju. Pogledajte čl. 103. i 104. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji. 

Npr. mora biti nezaposlen; zatim ne može se svojom voljom dovesti do statusa nezaposlenosti kod posljednjeg poslodavca, a s ciljem da na ovom natječaju iskoristit ponovno pravo prednosti itd.

prije 9 sati , Mister-X je napisao:

mislim da nigdje nije propisano da ima pravo samo jednom.

I je i nije, samo je upit korisnice preopćenit.

prije 9 sati , Mister-X je napisao:

on jednostavno priloži potvrdu da je branitelj i to je to...

Neće biti baš tako. Strogo je propisana dokumentacija (čl. 103.  Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji), koju sve mora dostaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija