Jump to content

Uporabna dozvola za stan


Marija0619

Preporučene objave

Pozdrav.

Nakon godina podstanarstva,nasli smo stan za kupnju ali nema uporabnu dozvolu. Momak iz agencije za nekretnine zna o tome isto ko i ja😂

Vlasnicki list je 1/1 ali stoji u napomeni da stan nema uporabnu dozvolu.

Zgrada je sagrađena 2002.god i stan se nalazi u prizemlju.

Sad ako netko zna,dali da odem na katastar da upitam dali se ta uporabna dozvola moze izvaditi ?

Stvarno sam ne upućena u sve to,pa ako bi mi netko mogao odgovoriti.

Ima li smisla taj stan kupiti?

A da ne govorim da je stan bas ono di se vidim sa svojom obitelji.🤗 

Znam da ne kupujem žvaku i da dajemo svu usteđevinu za to 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uporabna dozvola je završni dio postupka u građenju i kao takova je dokaz legalnosti. Može biti da nije ishodovana, a može biti i da je ali nije priložena pri evidentiranju građevine u katastru i ZK. Ako nije nikada ishodovana, može značiti da se do 2007 baš i nije previše obaziralo na sve zakonske odredbe, a može značiti i da je u gradnji odstupano od građevinske dozvole i glavnog projekta ali ju je svejedno bilo moguće evidentriati. Ako je sve u redu s gradnjom ne bi trealo biti problema s ishodovanjem uporabne no to vam ne može reči katastar, eventualno nadležni upravni odjel za prost.uređenje i gradnju, ali bez uvida u građ.dozvolu i stanje na terenu reči će vam vjerovatno isto što i ja. Je li možda građevina etažirana?   

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija