Jump to content

Ako se prijavim kod posl. na 1 h, da li sam zaposlen?


vjeks

Preporučene objave

prije 4 minuta, sivko je napisao:

Naravno da si zaposlen.

Hvala. Inače prijave se predaju putem eGrađana i sustav automatski povlači podatak iz zavoda, pa strahujem da ne bi eventualno povukao podatak, ako bi radni odnos bio na određeno vrijeme, 1 sat tjedno (što je valjda moguće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, Borbena7 je napisao:

Da li bi Vi stvarno bili u tom radnom odnosu na određeno i nepuno radno vrijeme?

I proučite interne akte vrtića npr. Pravilnik o upisu djece i ostvarivanju prava i obveza korisnika usluga.

Dok ne nađem posao (što je teško) zašto ne bi, ako mi ne smeta za nešto drugo? Radio bi 1 sat poslove čišćenja kod poslodavca (pravne osobe). A kao nezaposlen sam strašno zakinut , odnosno dijete (ne može u vrtić zbog malo bodova jer je roditelj nezaposlen, neće moći u produženi boravak u školi). Nakon ostvarivanja ovog prava djeteta, meni će biti lakše i naći posao na puno radno vrijeme. U aktu vrtića je pisalo prošle godine (između ostalih uvjeta natječaja) da se ostvaruje dodatnih 30 bodova ako oba roditelja rade. 

Pravilnik sam proučio. Uglavnom piše samo da se pod zaposlen smatra i osoba koja koristi mjeru samozapošljavanja (paušalac). O definiciji radnog odnosa zaposlenja  kod poslodavca nema analize. 

uređeno: od vjeks
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija