Jump to content

Upis krivog koeficijenta za obračun plaće


učiteljka123

Preporučene objave

Poštovani! Moje pitanje vezano je uz isplate plaća za rad u školama. Naime u periodu od ožujka 2022. do srpnja 2022. sam radila u jednoj školi kao nastavnik . Uz prijavu na natječaj priložila sam sve svoje potrebne dokumente (potvrdu o PPDM izobrazbi, diplomu i potvrdu o položenom stručnom ispitu). Nedavno sam uočila kako sam u toj školi navedena kao nestručan nastavnik. Zatražila sam ispravak od tajnika škole, tj način da se taj problem riješi jer sam dobila savjet da se isto može učiniti. Također mi se ista stvar dogodila nedavno gdje sam u jednoj školi radila na kratkoj zamjeni, tajnica isto nije uvela moj položen stručni ispit pa mi je također upisan krivi koeficijent. Zanima me kome bih se mogla obratiti u takvom slučaju? Treba li naći odvjetnika, ako da, koji su za takve postupke najbolji na području Osijeka ili Vukovara? Jer do sada od ministarstva i njihove pravne službe nije došao nikakav odgovor, osim od osobe koja je za odobrenje takvih isplata, te je ista navela da koeficijent nije pogrešan. 

Hvala unaprijed!

uređeno: od učiteljka123
ispravak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li sigurni da ste bili stručni za predavanje određenog predmeta ako vam je već savjetnica za finacnije rekla da sve štima? To piše u Pravilniku o stručnoj spremi za srednje škole i/ili pojedinim nastavnim planovima. Ako je zaista riječ o grešci tajnika i da ste bili stručni nastavnik za određeni predmet, navedeno se vrlo lako riješi u dogovoru s financijskom službom Ministarstva, a računovodstvo dostavlja MZO ispravak.

Prvo se obratite ravnatelju, ako ne pristane putem odvjetnika priprijetite tužbom, za novčana potraživanja nije potrebno prethodno podijeti školskom odboru zahtjev za zaštitu prava...

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 03. 2023. u 14:37, gala385 je napisao:

Jeste li sigurni da ste bili stručni za predavanje određenog predmeta ako vam je već savjetnica za finacnije rekla da sve štima? To piše u Pravilniku o stručnoj spremi za srednje škole i/ili pojedinim nastavnim planovima. Ako je zaista riječ o grešci tajnika i da ste bili stručni nastavnik za određeni predmet, navedeno se vrlo lako riješi u dogovoru s financijskom službom Ministarstva, a računovodstvo dostavlja MZO ispravak.

Prvo se obratite ravnatelju, ako ne pristane putem odvjetnika priprijetite tužbom, za novčana potraživanja nije potrebno prethodno podijeti školskom odboru zahtjev za zaštitu prava...

Sigurna sam jer sam komunicirala o istom s pravnicom u drugoj školi u kojoj radim trenutno. Zato ne razumijem kako netko govori da je isto u redu. Pokušat ću još popričati s ravnateljicom, možda u međuvremenu stigne odgovor Ministarstva! Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija