Jump to content

Naknada za istrazni zatvor


amexx

Preporučene objave

prije 58 minuta, amexx je napisao:

Da li osoba koja je boravila u istraznom zatvoru i na kraju ne bude osudena, ima pravo na naknadu za taj boravak u istraznom zatvoru? Ili moraju biti ispunjeni jos neki dodatni kriteriji? 

Ima pravo no država je mačeha i neće dati čak ni za troškove.

Jedini način je da tužiš osobu koja je za to kriva, ali niti tad nećeš dobiti pravdu jer država se drži protokola da omogući prijave i ne sankcionira lažne. dobio budeš 40 euro po danu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Danate je napisao:

Ima pravo no država je mačeha i neće dati čak ni za troškove.

Jedini način je da tužiš osobu koja je za to kriva, ali niti tad nećeš dobiti pravdu jer država se drži protokola da omogući prijave i ne sankcionira lažne. dobio budeš 40 euro po danu

Cuo sam za tih 40 eura. To dobivaju svi koji nisu osudeni a bili su u istraznom? Koja je procedura za ostvariti tu naknadu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 02. 05. 2023. u 16:02, amexx je napisao:

Cuo sam za tih 40 eura. To dobivaju svi koji nisu osudeni a bili su u istraznom? Koja je procedura za ostvariti tu naknadu? 

Imao si cak priliku traziti sudsku zastitu, a posto si vjerovatno boravio u zatvoru gdje se minimalni uvjeti ne ispunjavaju, onda bi to vec bila lijepa odsteta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, Kevineno je napisao:

Imao si cak priliku traziti sudsku zastitu, a posto si vjerovatno boravio u zatvoru gdje se minimalni uvjeti ne ispunjavaju, onda bi to vec bila lijepa odsteta

Ne da mi se naganjati za te uvjete jer pretpostavljam da je to dugotrajno. Nisam razumio gore korisnika dantea ovo za 40 eura po danu. To dobiju svi samo da predaju neki zahtjev ako su boravili u istraznom a nisu osudeni na kraju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 05. 2023. u 12:58, Kevineno je napisao:

Imao si cak priliku traziti sudsku zastitu, a posto si vjerovatno boravio u zatvoru gdje se minimalni uvjeti ne ispunjavaju, onda bi to vec bila lijepa odsteta


Rok mu vjerojatno nije istekao jer mislim da je i do 3 godine. No kako link od sivko pokazuje neće biti lijepa odšteta nego sitniš.

uređeno: od Danate
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija