Jump to content

izjava o odricanju od nasljedstva


Perec

Preporučene objave

Po vanbračnom ugovoru partneri nasljeđuju jedno drugo. No oboje želimo da nas nasljede djeca, a ne da mi nasljedimo jedno drugo. Da li se to može srediti nekakvom izjavom o odricanju od nasljedstva? Da li postoji neki gotov obrazac? Ili nam treba odvjetnik da to sastavi? Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 07. 2023. u 7:47, Perec je napisao:

Mi želimo ostati u vanbračnoj zajednici. U tom smislu želimo da ugovor o vanbračnoj zajednici ima pravni učinak. Samo želimo da nema posljedice po nasljeđivanje. Želimo da svakog od nas dvoje naslijede njegova djeca, a ne da mi nasljeđujemo jedno drugo.

 

Izjavu o odricanju od nasljedstva možete dati tek nakon što osoba umre. Ne dok je osoba živa. 

uređeno: od Wallflower
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ines-Du je napisao:

Večer, ako se moj brat odrekne svoga dijela nasljedstva u korist mene i sestre, ima li njegova supruga pravo na pola nasljedstva kojeg se on odrekao (bračna stečevina)? Hvala.

 

Ne, nema pravo. Imovina po osnovi nasljeđivanja iza roditelja Vam ne spada u bračnu stečevinu.

uređeno: od Wallflower
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 46 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, tada se radi o ošasnoj imovini.

Samo ako postoji volja s njihove strane.

zaboravio sam napomenuti da pokojnikova sestra je suvlasnica dijela grobnice tako da bi ona tražila otkup tog dijela, ne vidim trenutno razloga zašto u tom slučaju općina ne bi udovoljila tom zahtjevu, šta će im suvlasništvo grobnice. ali dobro znati da je to moguće pa ćemo vidjeti... i pitanje koje su cijene takvih otkupa grobnica?

uređeno: od brutoneto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija