Jump to content

Prodaja zapljenjenog traktora


Marina001

Preporučene objave

Dobar dan,molim pomoć, savjet.

Naime situacije je slijedeća, prošle godine 10 mjesec mi je otuđen traktor moje vlasništvo,osoba koja je otuđila traktor prodala ga je drugoj osobi , po prijavi policiji traktor je pronađen zaplijenjen i povjeren na čuvanje osobi koja ga je kupila isti je potpisao zapisnik o oduzimanju predmeta i da ga ne smije prodati niti oštetiti,policija mi je rekla da mi ne mogu vratiti sve do okončanja kaznenog postupka koji se vodi na sudu. Jučer na glavnoj raspravi su se saslušali svjedoci provodit če se vještačenje vrijednosti traktora a osoba koja ga je kupila bila je svjedok optuženom i tad je rekao sucu da je on prodao traktor u željezo i sam se naplatio i to je uvedeno na zapisnik. Zanima me dali je to smio napraviti obzirom da je zaplijenjen i šta policija može tuj napraviti?,, zvao sam ih i kažu da su bili kod njega i da im je on rekao da ga je prodao i oni tuj ništa nemogu poduzeti Hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Propust je učinjen od strane policije. Sva otuđena sredstva (za koja je podnesena prijava policiji) po pronalasku se oduzimaju, istom se izda pisani dokument, a u ovom slučaju motorno vozilo se deponira na za to predviđenu lokaciju (u većini slučajeva u ograđenu površinu u krugu HAK -a) tu završavaju sva oduzeta motorna vozila od strane policije, carine... do okončanja eventualnog sudskog spora.

uređeno: od Borbena7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To su mi mi je rekao i policajac koji je u mirovini od nedavno, ako ga je prodao da je propust od policije,jel kupac je kao povjerenik policije bio dužan  traktor čuvati na svojoj kućnoj adresi pošto mu je povjeren na čuvanje  do okončanja kaznenog postupka s time da traktor mora  biti u stanju kakvom je pronađen.Dali se može tužiti policijsku postaju zbog ovakvog  propusta,i dali podliježu kaznenom progonu om obzirom da je to moje vlasništvo i će sud provoditi dokazne vještačenja vrijednosti? Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijavljeno je policiji i blli su kod njega da vide jeli je traktor tamo još,i kontaktirali su me nakon terenskog izvida i javilip da ga nisu zatekli na mjestu i da im je rekao da ga je prodao. Dakle po navodima policijski službenika ga je prodao. Prijavila sam ga jučer u ODO i prijavlii su ga radi sprječavanja dokazivanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Marina001 je napisao:

Prijavila sam ga jučer u ODO i prijavlii su ga radi sprječavanja dokazivanja.

Eto, pa neka dokaže da ga je prodao, jer ukoliko se radilo o zakonitom otkupu, tada je vozilo moralo biti odjavljeno, a svakako mu je pri tome trebala kopija osobne vlasnika vozila ili kopija kupoprodajnog ugovora, te prometna dozvola i knjižica vozila, a što on nije mogao imati. Tako da je moguće i da namjerno laže.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 07. 2023. u 13:08, Borbena7 je napisao:

Eto, pa neka dokaže da ga je prodao, jer ukoliko se radilo o zakonitom otkupu, tada je vozilo moralo biti odjavljeno, a svakako mu je pri tome trebala kopija osobne vlasnika vozila ili kopija kupoprodajnog ugovora, te prometna dozvola i knjižica vozila, a što on nije mogao imati. Tako da je moguće i da namjerno laže.

Točno lagao je,dobila sam danas pismeno od policije da se traktor nalazi gdje je i bio. Samo me zanima zašto policija ne želi mi vratiti traktor iako sam vlasnik već tvrde da moram čekati okončanje kaznenog postupka,koja zakonska odredba im to dopušta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Marina001 je napisao:

Točno lagao je,dobila sam danas pismeno od policije da se traktor nalazi gdje je i bio.

Očekivano.

prije 13 sati , Marina001 je napisao:

Samo me zanima zašto policija ne želi mi vratiti traktor iako sam vlasnik već tvrde da moram čekati okončanje kaznenog postupka,koja zakonska odredba im to dopušta?

Zato što Vam treba pravomoćna odluka s kojom je okončan sudski postupak. Policija nema sudbene ovlasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija