Jump to content

Što učiniti pred ovrhu?


M125

Preporučene objave

Imam primanja koja su zakonom zaštićena od ovrhe.Zbog dugova na karticama,minusa i kredita,banka mi uzima skoro sva primanja zadnja 2 mjeseca.Tražo sam kredit na 10 godina da vratim sav dug i da plaćam samo 100 eura ratu kredita,ne daju mi kredit jer sam prezadužen a oni ne daju kredite za otplatu minusa i kreditni kartica,ako nastave a hoće i još mi smanje minus do nove godine ću biti službeno u blokadi.

Zanima me kakav je sada postupak?

Kako banka može samo sjedat tek tako na zaštićena primanja i uzimati ih u potpunosti?

Ako prenesem račun u drugu banku i ovi mi ne mogu skidat više pa pokrenu ovrhu što moram obavit da zaštitim primanja u fini?

Dali kada primam primanja na zaštićeni račun moram iči svaki mjesec u finu podizat novce ili dobijem nekakvu karticu pa mogu na bankomate?

Dali ovrha ima nekakvu zastaru? Radi se o sveukupnom dugu od 10 tisuća eura.

Nemam iskustva sa ovrhama svaka pomoć mi dobro dođe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Par stvari je nejasno iz vašeg posta.

Kad kažete primanja koja su zakonom zaštićena od ovrhe, pretpostavljam da mislite na dio plaće koji je zaštićen.
Međutim, kako bi primali taj dio, trebate otvoriti zaštićeni račun, te poslati poslodavcu potvrdu o istom i reći mu da vam isplaćuje dio plaće tu.
Tek tad, taj dio koji vam je isplaćen tu, je u stvarnosti zaštićen, nije podložan blokadama, odnosno vi raspolažete tim dijelom kako god hoćete.

Ako ste dogovarali otplatu troškova kartice automatizmom, gdje banka svaki xy dan u mjesecu oduzme novce s računa, imali ih vi ili ne imali, taj trošak će bit zabilježen, odnosno naplaćen.
Što znači, novce koje imate, bit će oduzeti za namirenje kartice, a ako nemate, idete dalje u minus (dozvoljeni ili ne).

Zaštićeni račun možete otvoriti u svakoj banci, pa i u toj u kojoj sad primate plaću.
Dizanje novaca sa FINE nije potrebno (ili možda čak i nije moguće?), možete otići do poslovnice banke, a neke veće, imaju i kartice za zaštićeni račun.

Ovrha ima zastaru, ali ako plaćate bar dio duga svako malo, ili isti na neki drugi način priznajete, onda zastara ne teče.
Za zastaru bi trebalo biti ispunjeno još dosta uvjeta, pa vam je savjet da ne računate na to.

Dodatno, vezano za vaše upite za kredite, čini se da su vas isti doveli do ove situacije.
Idealno bi bilo da otvorite jedan veliki kredit i to sve pozatvarate, ali banke ne posluju baš tako.
Bilo kakva neurednost, sumnjive transakcije itd., kredit vam neće proći.
Možda je tako i bolje za vas, naravno, ovisno o situaciji u kojoj jeste.

uređeno: od miladin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, Borbena7 je napisao:

Pojasnite ovo, jer iz upita nije baš najjasnije, da li se već provodi ovrha ili određeni dio troškova sporazumno otplaćujete?

Nije još provedena ovrha,nema tu nikakvog sporazuma,samo mi uzimaju 90% primanja koja sjednu na račun i tako već 2 mjeseca a nedaju kredit da vratim sav dug.Kako sam ja sve shvatio mogu samo prenijeti primanja u drugu banku,da sadašnja pokrene sudsku ovrhu a potom sa ovršnom ispravom otvoriti zaštićeni račun.

 

prije 50 minuta, miladin je napisao:

Par stvari je nejasno iz vašeg posta.

Kad kažete primanja koja su zakonom zaštićena od ovrhe, pretpostavljam da mislite na dio plaće koji je zaštićen.
Međutim, kako bi primali taj dio, trebate otvoriti zaštićeni račun, te poslati poslodavcu potvrdu o istom i reći mu da vam isplaćuje dio plaće tu.
Tek tad, taj dio koji vam je isplaćen tu, je u stvarnosti zaštićen, nije podložan blokadama, odnosno vi raspolažete tim dijelom kako god hoćete.

Ako ste dogovarali otplatu troškova kartice automatizmom, gdje banka svaki xy dan u mjesecu oduzme novce s računa, imali ih vi ili ne imali, taj trošak će bit zabilježen, odnosno naplaćen.
Što znači, novce koje imate, bit će oduzeti za namirenje kartice, a ako nemate, idete dalje u minus (dozvoljeni ili ne).

Zaštićeni račun možete otvoriti u svakoj banci, pa i u toj u kojoj sad primate plaću.
Dizanje novaca sa FINE nije potrebno (ili možda čak i nije moguće?), možete otići do poslovnice banke, a neke veće, imaju i kartice za zaštićeni račun.

Ovrha ima zastaru, ali ako plaćate bar dio duga svako malo, ili isti na neki drugi način priznajete, onda zastara ne teče.
Za zastaru bi trebalo biti ispunjeno još dosta uvjeta, pa vam je savjet da ne računate na to.

Dodatno, vezano za vaše upite za kredite, čini se da su vas isti doveli do ove situacije.
Idealno bi bilo da otvorite jedan veliki kredit i to sve pozatvarate, ali banke ne posluju baš tako.
Bilo kakva neurednost, sumnjive transakcije itd., kredit vam neće proći.
Možda je tako i bolje za vas, naravno, ovisno o situaciji u kojoj jeste.

Moja primanja sva 100% ne podliježu ovrsi po zakonu.Znači bez moje volje ne smiju uzeti ništa,a oni uzimaju gotovo sve svaki mjesec.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , M125 je napisao:

Imam primanja koja su zakonom zaštićena od ovrhe.Zbog dugova na karticama,minusa i kredita,banka mi uzima skoro sva primanja zadnja 2 mjeseca.Tražo sam kredit na 10 godina da vratim sav dug i da plaćam samo 100 eura ratu kredita,ne daju mi kredit jer sam prezadužen a oni ne daju kredite za otplatu minusa i kreditni kartica,ako nastave a hoće i još mi smanje minus do nove godine ću biti službeno u blokadi.

Zanima me kakav je sada postupak?

Kako banka može samo sjedat tek tako na zaštićena primanja i uzimati ih u potpunosti?

Ako prenesem račun u drugu banku i ovi mi ne mogu skidat više pa pokrenu ovrhu što moram obavit da zaštitim primanja u fini?

Dali kada primam primanja na zaštićeni račun moram iči svaki mjesec u finu podizat novce ili dobijem nekakvu karticu pa mogu na bankomate?

Dali ovrha ima nekakvu zastaru? Radi se o sveukupnom dugu od 10 tisuća eura.

Nemam iskustva sa ovrhama svaka pomoć mi dobro dođe

 

prije 54 minuta, Borbena7 je napisao:

Pojasnite ovo, jer iz upita nije baš najjasnije, da li se već provodi ovrha ili određeni dio troškova sporazumno otplaćujete?

Točnije imam obiteljsku mirovinu roditelja kao radno nesposobna osoba i invalidninu.To su potpuno zaštićena primanja.Oni samo sjedaju,kredit,kartica jedna,druga,obročne otplate,ako ja čim dobijem mirovinu uspijem nešto skinuti odmah sa računa oni sve bace u nedozvoljeni minus i uzmu odmah sa idućeg primanja.Jednostavno nema izlaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, M125 je napisao:

Nije još provedena ovrha,nema tu nikakvog sporazuma,samo mi uzimaju 90% primanja koja sjednu na račun i tako već 2 mjeseca a nedaju kredit da vratim sav dug.

Pitanje je kada ta sredstva sjednu na račun kako se vode, kao nedozvoljeno prekoračenje ili?

Nisu Vam dužni dati kredit.

prije 1 sat, M125 je napisao:

Kako sam ja sve shvatio mogu samo prenijeti primanja u drugu banku,da sadašnja pokrene sudsku ovrhu a potom sa ovršnom ispravom otvoriti zaštićeni račun.

Tako je.

prije 1 sat, M125 je napisao:

Moja primanja sva 100% ne podliježu ovrsi po zakonu.Znači bez moje volje ne smiju uzeti ništa,a oni uzimaju gotovo sve svaki mjesec.

Problem je što Vi još uvijek niste ovršeni.

prije 42 minuta, M125 je napisao:

oni sve bace u nedozvoljeni minus i uzmu odmah sa idućeg primanja

"Minus" su njihovi novci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema svemu što ste napisali vjerujem da se kod vas radi o internoj blokadi. To je uređno OUP i ugovorom o kreditnoj kartici/kreditu, sigurno imate tu stavku (ja imam). 

Kao što vam je savjetovatno, najbolje bi bilo da otvorite račun u drugoj banci, a kada ova prva banka pokrene ovrhu na Fini možete otvoriti zaštićeni račun i primati zaštićeni dio na njega. Ali pazite, ako je kredit aktivan odnosno ugovor još nije otkazan, banka može podići kamatnu stopu ako ste se ugovorom obvezali primati primanja kod njih, također piše u ugovoru.

O kojoj banci se radi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Analitichar je napisao:

Prema svemu što ste napisali vjerujem da se kod vas radi o internoj blokadi. To je uređno OUP i ugovorom o kreditnoj kartici/kreditu, sigurno imate tu stavku (ja imam). 

Kao što vam je savjetovatno, najbolje bi bilo da otvorite račun u drugoj banci, a kada ova prva banka pokrene ovrhu na Fini možete otvoriti zaštićeni račun i primati zaštićeni dio na njega. Ali pazite, ako je kredit aktivan odnosno ugovor još nije otkazan, banka može podići kamatnu stopu ako ste se ugovorom obvezali primati primanja kod njih, također piše u ugovoru.

O kojoj banci se radi?

PBZ,ja sam njih tražio kredit na 10 godina gdje bi mi rata bila 100 eura da vratim sav dug i plaćam samo jedan kredit,kažu da sam prezadužen i da oni ne daju kredite za otplatu minusa i kreditnih kartica.100 eura mi nije nikakav problem plaćat kad imam 900 eura primanja.Oni sami rade probleme i sebi i meni,zato što ja ako odem na zaštićeni račun neću im nikada vratiti ništa a neću niti imati imovine do kraja života,moja kuća će se nakon smrti vlasnika prepisati mom malom kumu a on će meni ostavit samo pravo uživanja doživotno.Znači banka nema šanse nikakve da se naplati nikako ako me gurnu u blokadu.Ja sam im to rekao,oni to znaju,a svejedno kredit novi da im otplatim sve uredno ne daju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su vam sva primanja doista zaštićena u cijelom iznosu ne vidim “temelj” za novi kredit. To je banci rizično pošto se nemaju iz čega zakonski naplatiti (ako vam primanja ne podliježu ovrsi) a vide i neurednosti po postojećim obvezama. Druge banke imaju opcije reprograma, izgleda da vaša nema.

Vi uvijek možete dobivati zaštićena primanja na račun u drugoj banci a PBZ-u mjesečno plaćati prema svojim mogućnostima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Analitichar je napisao:

Ako su vam sva primanja doista zaštićena u cijelom iznosu ne vidim “temelj” za novi kredit. To je banci rizično pošto se nemaju iz čega zakonski naplatiti (ako vam primanja ne podliježu ovrsi) a vide i neurednosti po postojećim obvezama. Druge banke imaju opcije reprograma, izgleda da vaša nema.

Vi uvijek možete dobivati zaštićena primanja na račun u drugoj banci a PBZ-u mjesečno plaćati prema svojim mogućnostima. 

Da mirovina i invalidnina su oboje zaštićena primanja i ne podliježu ovrsi.

Pa njihovo objašnjenje kada sam pitao za dulji kredit da otplatim sadašnji i sva dugovanja svedem na 0 je bilo točno riječima da ne mogu dobiti novi kredit zato što sam prezadužen a i banka ne reprogramira kreditima dugove po minusu i kreditnim karticama kreditima.Tim riječima mi je eto rečeno da ne mogu dobiti kredit.

A ako sam već u blokadi i na zaštićenom računu zašto bi im dao 11000 eura ako ne moram i nemaju mi što uzeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , M125 je napisao:

kažu da sam prezadužen i da oni ne daju kredite za otplatu minusa i kreditnih kartica.100 eura mi nije nikakav problem plaćat kad imam 900 eura primanja.Oni sami rade probleme i sebi i meni

Na ovo ukazuju činjenice, a uz to banaka ima svoje Opće uvjete poslovanja koji ih obvezuju.

U zabludi ste da oni sami sebi rade problem. Problem je samo Vaš, jer ste Vi zaduženi, a banka će nakon nekog kratkog vremena prekinuti suradnju s Vam, kratko se pokušati naplatiti, a potom će ustupiti dug nekoj od agencija za naplatu potraživanja, jer joj utjerivanje duga nije primarna djelatnost.

prije 15 sati , M125 je napisao:

zato što ja ako odem na zaštićeni račun neću im nikada vratiti ništa a neću niti imati imovine do kraja života

U najmanju ruku će pokušavati ovrhu na pokretninama...

prije 15 sati , M125 je napisao:

moja kuća će se nakon smrti vlasnika prepisati mom malom kumu a on će meni ostavit samo pravo uživanja doživotno

Očito nije Vaša kuća, a vezano za "prepisivanje" na drugu osobu radi izbjegavanja podmirenja duga računajte na to da postoji mogućnost pobijanja ovakvih pravnih radnji. Detalji ovise o načinu na koji ovo planirate izvesti, ali u svakom slučaju ako je dug značajniji agencije za naplatu potraživanja se itekako upuštaju u ovakve sporove.

prije 15 sati , M125 je napisao:

Znači banka nema šanse nikakve da se naplati nikako ako me gurnu u blokadu.Ja sam im to rekao,oni to znaju,a svejedno kredit novi da im otplatim sve uredno ne daju

Svojim obrazloženjima ste im dali do znanja da ste rizični klijent i da nemate namjeru vratiti dug, pa što bi oni taj dug uvećali za još jedan kredit.

prije 14 sati , M125 je napisao:

A ako sam već u blokadi i na zaštićenom računu zašto bi im dao 11000 eura ako ne moram i nemaju mi što uzeti?

Zbog ovakvog razmišljanja po pokretanju ovrhe od strane banke nećete dobiti kredit ni od drugih. 

Oni će se svakako pokušati namiriti, a svaki taj novi pokušaj je dodatni je trošak na Vašoj strani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Na ovo ukazuju činjenice, a uz to banaka ima svoje Opće uvjete poslovanja koji ih obvezuju.

U zabludi ste da oni sami sebi rade problem. Problem je samo Vaš, jer ste Vi zaduženi, a banka će nakon nekog kratkog vremena prekinuti suradnju s Vam, kratko se pokušati naplatiti, a potom će ustupiti dug nekoj od agencija za naplatu potraživanja, jer joj utjerivanje duga nije primarna djelatnost.

U najmanju ruku će pokušavati ovrhu na pokretninama...

Očito nije Vaša kuća, a vezano za "prepisivanje" na drugu osobu radi izbjegavanja podmirenja duga računajte na to da postoji mogućnost pobijanja ovakvih pravnih radnji. Detalji ovise o načinu na koji ovo planirate izvesti, ali u svakom slučaju ako je dug značajniji agencije za naplatu potraživanja se itekako upuštaju u ovakve sporove.

Svojim obrazloženjima ste im dali do znanja da ste rizični klijent i da nemate namjeru vratiti dug, pa što bi oni taj dug uvećali za još jedan kredit.

Zbog ovakvog razmišljanja po pokretanju ovrhe od strane banke nećete dobiti kredit ni od drugih. 

Oni će se svakako pokušati namiriti, a svaki taj novi pokušaj je dodatni je trošak na Vašoj strani.

Dobro problem je moj,prezadužio sam se kroz kredit,minus,kartice,ja sam mislio na činjenicu da se sve može vrlo lako i bez problema riješiti kreditom koji bi ja uredno otplaćivao,trenutni kredit koji imam i sve obveze sam plaćao uredno i redovito do prije mjesec dva.

Banka ako ustupi dug nekoj od agencija,što će ta agencija?Ja imam samo mirovinu i invalidninu i u kolicima sam,doći će neki utjerivač pa me tući u kolicima?Neće se ni oni moći naplatiti.

Ja nemam ni pokretnina ni nekretnina,sve je na članu obitelji koji će sve oporukom ostaviti mom kumčetu a meni ostaviti pravo uživanja do smrti,tako da ja nikada neću imati ništa.

Znači nikad neću imati ništa osim mirovine i invalidnine koji su zaštićeni od ovrhe.

Ja sam im nakon odbijanja kredita samo napomenuo da su moja primanja neovršiva i da želim vratiti dug sav kreditom ali obzirom da mi ne daju kredit,ako dođe do blokade ja ću završiti na zaštičenom računu a oni se neće imati od čega naplatiti.Da bi kredit riješio sve probleme i po mene i po njih.

Pa koja će mi banka dati uopće kredit,oni su povezani,vide da sam od trenutne banke pobjego tako da kažem zbog duga.

Oni se mogu pokušavati namiriti kako god hoće,moju mirovinu i invalidninu sa zaštićenog računa uzeti ne mogu a imovine nikada nisam imao niti ću imati.

Tako da oni mogu nabijati dodatne troškove do 100 miliona kuna,što im vrijedi ako nemaju kako naplatiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, M125 je napisao:

Banka ako ustupi dug nekoj od agencija,što će ta agencija?

Predložiti ovrhu na pokretninama.

prije 1 sat, M125 je napisao:

doći će neki utjerivač pa me tući u kolicima?

Ovrhu na pokretninama provodi sudski ovršitelj po nalogu suda, a pri tome Vam se popišu i zapljene pokretnine, te se nakon toga prodaju na dražbi.

prije 1 sat, M125 je napisao:

Ja nemam ni pokretnina

To samo mislite dok Vam ne počnu plijeniti, jer teret dokazivanja vlasništva je na trećoj osobi koja tvrdi da je nešto njegovo, a ne Vaše. Uz navedeno ta osoba mora pokrenuti sudski postupak s ciljem dokazivanja tog vlasništva.

prije 1 sat , M125 je napisao:

Znači nikad neću imati ništa osim mirovine i invalidnine koji su zaštićeni od ovrhe.

Vama nitko ne brani da dobrovoljno otplaćujete dug.

prije 1 sat , M125 je napisao:

Da bi kredit riješio sve probleme i po mene i po njih.

Subjektivno gledate na taj kredit.

prije 1 sat , M125 je napisao:

Pa koja će mi banka dati uopće kredit,oni su povezani,vide da sam od trenutne banke pobjego tako da kažem zbog duga

Po pokretanju ovrhe idete na "crnu listu", tako da ni Vama ne ide u prilog ideja vječnog dugovanja samo zato jer ste zaštićeni od ovrhe na novčanim sredstvima.

prije 1 sat , M125 je napisao:

imovine nikada nisam imao niti ću imati

Jeste sigurni da nemate baš nikakve pokretnine koje ne mogu biti predmet ovrhe?

prije 1 sat , M125 je napisao:

Tako da oni mogu nabijati dodatne troškove do 100 miliona kuna,što im vrijedi ako nemaju kako naplatiti?

Ako govorimo o agencijama, to im je specijalnost, njima se ne žuri, kamate i troškovi samo rastu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Predložiti ovrhu na pokretninama.

Ovrhu na pokretninama provodi sudski ovršitelj po nalogu suda, a pri tome Vam se popišu i zapljene pokretnine, te se nakon toga prodaju na dražbi.

To samo mislite dok Vam ne počnu plijeniti, jer teret dokazivanja vlasništva je na trećoj osobi koja tvrdi da je nešto njegovo, a ne Vaše. Uz navedeno ta osoba mora pokrenuti sudski postupak s ciljem dokazivanja tog vlasništva.

Vama nitko ne brani da dobrovoljno otplaćujete dug.

Subjektivno gledate na taj kredit.

Po pokretanju ovrhe idete na "crnu listu", tako da ni Vama ne ide u prilog ideja vječnog dugovanja samo zato jer ste zaštićeni od ovrhe na novčanim sredstvima.

Jeste sigurni da nemate baš nikakve pokretnine koje ne mogu biti predmet ovrhe?

Ako govorimo o agencijama, to im je specijalnost, njima se ne žuri, kamate i troškovi samo rastu...

Sva imovina, pokretnine, nekretnina, čak i grobno mjesto je na mojoj majci,sve to su ona i otac kupili i od uvijek je sve na majci.Ja nikad ništa nisam imao niti ću imati zato što sam dogovorio odavno da majka ostavi odmah oporukom sve mom kumčetu.Meni to ništa ni ne treba iskreno niti sad,ja mogu otići i na bolje mjesto živjeti i unajmiti stan,automobil ne mogu voziti niti sam ikad mogao zbog zdravstvenog stanja (nepokretan sam).Ja općenito još i živim sa majkom samo zato što je sama inače.

Pa gledam onako ako me oni već bace u blokadu i krenu na mene ovrhama,zašto bi im uopće dao bilo što ako ne moram?Zašto da dajem 11000 eura istoj toj banci koja mi nije dozvolila da im to vratim kroz kredit,bez ovrha i svega.Ne gube oni tu ništa čak i da ne platim što vi kažete,ja sam samo tražio da se iznos kompletnog duga prenese u jedan kredit sa manjom ratom i ja bi to sve otplatio,ja dugujem isto i ovako i sa novim kreditom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, M125 je napisao:

 

Pa gledam onako ako me oni već bace u blokadu i krenu na mene ovrhama,zašto bi im uopće dao bilo što ako ne moram?

Ne morate vi ništa dati. Uzeti će oni sami. Mobitele, elektroniku, mamine slike sa zida, sušilicu rublja npr jer rublje možete sušiti i na zraku, perilicu suđa jer suđe možete prati i ručno itd.  A onda će se mama godinama povlačiti po sudu i trošiti novac da dokaže da je to njeno ( a neće dokazati jer ne posjeduje račune na svoje ime ). Ima toga još ali eto, čisto da znate kako vam "ništa ne mogu". Sretno dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , TonyBob je napisao:

Ne morate vi ništa dati. Uzeti će oni sami. Mobitele, elektroniku, mamine slike sa zida, sušilicu rublja npr jer rublje možete sušiti i na zraku, perilicu suđa jer suđe možete prati i ručno itd.  A onda će se mama godinama povlačiti po sudu i trošiti novac da dokaže da je to njeno ( a neće dokazati jer ne posjeduje račune na svoje ime ). Ima toga još ali eto, čisto da znate kako vam "ništa ne mogu". Sretno dalje.

Sva sreća pa je mater pedantna i sve moguće račune čuva,ima čak recimo telefonske koje je platila unazad 10 godina,uostalom što ona ima sa mojim dugom?Ja čak živim u sobi koja ima poseban ulaz i imam svoj ključ,uopće ne živim u kući gdje i ona.Samo na istoj adresi.Kako mogu uletati ženi koja ni ne zna za ovo sve u kuću i uzimat što hoće?Najbolje da traže da im ona plati moje dugove.Pa ja sam 43 godine,što mater od 67 godina ima sa mojim bankovnim dugovanjem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što bi oni onda da sam podstanar u namještenom stanu?Ušli u tuđi stan i uzimali tuđi namještaj zbog mog duga?Meni je policija bila u pretresu i pretresli su samo moju sobu,kod majke u kuću nisu ni ulazili.Što su ti ovrhovoditelji FBI neki?Pa pljeni sve što vidiš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , M125 je napisao:

uostalom što ona ima sa mojim dugom?

S dugom ništa, ali ima svašta sa pokretninama za koje ovrhovoditelj tvrdi da su Vaše.

prije 8 sati , M125 je napisao:

Ja čak živim u sobi koja ima poseban ulaz i imam svoj ključ,uopće ne živim u kući gdje i ona

Nije bitno, jer se ovrha provodi na adresi i na pokretninama za koje ovrhovoditelj tvrdi da su Vaše.

prije 8 sati , M125 je napisao:

Kako mogu uletati ženi koja ni ne zna za ovo sve u kuću i uzimat što hoće?

Na temelju rješenja o ovrsi na pokretninama.

prije 8 sati , M125 je napisao:

Najbolje da traže da im ona plati moje dugove.

Nemaju osnovu za ovakvo traženje, ali na kraju tako bude samo da bi osoba imala svoj mir.

prije 8 sati , M125 je napisao:

Što bi oni onda da sam podstanar u namještenom stanu?Ušli u tuđi stan i uzimali tuđi namještaj zbog mog duga?

Sve naprijed navedeno vrijedi i da ste podstanar ili da samo živite kod kuma.

prije 8 sati , M125 je napisao:

Što su ti ovrhovoditelji FBI neki?Pa pljeni sve što vidiš?

Sudski ovršitelj popisuje sve pokretnine, a ponajprije one koje ovrhovoditelj predloži da se popišu.

prije 8 sati , M125 je napisao:

Meni je policija bila u pretresu i pretresli su samo moju sobu,kod majke u kuću nisu ni ulazili.

Naravno, postupili su temeljem naloga, a sudski ovršitelj postupa temeljem rješenja o ovrsi.

Zar stvarno mislite da će Vam banka oprostiti taj dug? O agenciji za naplatu potraživanja da i ne govorim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

S dugom ništa, ali ima svašta sa pokretninama za koje ovrhovoditelj tvrdi da su Vaše.

Nije bitno, jer se ovrha provodi na adresi i na pokretninama za koje ovrhovoditelj tvrdi da su Vaše.

Na temelju rješenja o ovrsi na pokretninama.

Nemaju osnovu za ovakvo traženje, ali na kraju tako bude samo da bi osoba imala svoj mir.

Sve naprijed navedeno vrijedi i da ste podstanar ili da samo živite kod kuma.

Sudski ovršitelj popisuje sve pokretnine, a ponajprije one koje ovrhovoditelj predloži da se popišu.

Naravno, postupili su temeljem naloga, a sudski ovršitelj postupa temeljem rješenja o ovrsi.

Zar stvarno mislite da će Vam banka oprostiti taj dug? O agenciji za naplatu potraživanja da i ne govorim.

Samo me zanima kako mogu plijeniti tuđe stvari za moj dug.Primjerice automobil koji je mater sebi kupila,platila i vozi ga.Ja nikad u životu nisam imao automobil niti mogu voziti niti imam vozački,kako može doći i ženi uzeti auto koji nema nikakve veze sa mojim dugom?Tako i primjerice stvari iz kuće koje je ona sve kupila itd.Pa ja sam 100%-tni invalid od rođenja,dobio sam mirovinu prije koju godinu,nikad nisam imao ništa.Kasnije sam si sam uredio svoju sobu i kupio bicikl koji eno stoji već 2 godine od kad sam u kolicima.Zašto bi netko drugi odgovarao za moj dug?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, M125 je napisao:

Samo me zanima kako mogu plijeniti tuđe stvari za moj dug

Mogu i ne samo plijeniti već i prodati na dražbi, osim ako prije toga ne uspijete dokazati da je neka pokretnina isključivo u vlasništvu neke treće osobe, a ne Vas osobno. Uz napomenu da žalba na rješenje o ovrsi na pokretninama ne odgađa provedbu ovrhe tj. prodaju i namirenje ovrhovoditelja.

prije 6 minuta, M125 je napisao:

Primjerice automobil koji je mater sebi kupila,platila i vozi ga.Ja nikad u životu nisam imao automobil niti mogu voziti niti imam vozački,kako može doći i ženi uzeti auto koji nema nikakve veze sa mojim dugom?

Ovrha na pokretninama nije isto što i ovrha na motornom vozilu, tako da to nije moguće bar dok je majka upisana kao vlasnik automobila.

prije 7 minuta, M125 je napisao:

Tako i primjerice stvari iz kuće koje je ona sve kupila itd.

Mora imati dokaz da je baš ona kupila sa svojim sredstvima.

prije 7 minuta, M125 je napisao:

Zašto bi netko drugi odgovarao za moj dug?

Samo Vi odgovarate za svoj dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 47 minuta, Borbena7 je napisao:

Mogu i ne samo plijeniti već i prodati na dražbi, osim ako prije toga ne uspijete dokazati da je neka pokretnina isključivo u vlasništvu neke treće osobe, a ne Vas osobno. Uz napomenu da žalba na rješenje o ovrsi na pokretninama ne odgađa provedbu ovrhe tj. prodaju i namirenje ovrhovoditelja.

Ovrha na pokretninama nije isto što i ovrha na motornom vozilu, tako da to nije moguće bar dok je majka upisana kao vlasnik automobila.

Mora imati dokaz da je baš ona kupila sa svojim sredstvima.

Samo Vi odgovarate za svoj dug.

Pa u ovom slučaju što mi sve pišete za dug bi odgovarala moja majka.Sve je njeno osim mog laptopa,tv-a,kreveta i bicikla koji više ne mogu voziti od kad sam ostao potpuno nepokretan i stoji već 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, M125 je napisao:

Pa u ovom slučaju što mi sve pišete za dug bi odgovarala moja majka.Sve je njeno osim mog laptopa,tv-a,kreveta i bicikla koji više ne mogu voziti od kad sam ostao potpuno nepokretan i stoji već 3 godine.

Samo Vam ukazujem na sudsku praksu.

Pogledajte čl. 135. Ovršnog zakona za popis stvari koje ne mogu biti predmet ovrhe, dok sve ostalo može biti i to bez obzira da li taj predmet smatrate majčinim ili svojim, ako majka ne može dokazati da je u pitanju isključivo njeno vlasništvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija